اخبار مهــــدوی
 

١-کتاب امام حاضر مدیر ناظر، در خصوص مدیریت امام زمان(عج) در زمان غیبت، تالیف واحد تحقیق و پژوهش بیت المهدی(عج) منتشر شد. به گزارش آینده روشن، این کتاب در مورد نحوه مدیریت امام زمان(عج) در زمان غیبت در پنج فصل به شرح ذیل تدوین یافته است: فصل اول: «مدیریت مهدوی»،فصل دوم: «جلوه های مدیریتی حضرت مهدی(عج)»
فصل سوم: «مدیریت بر سازمان شیعه»،فصل چهارم: «آگاهی حضرت مهدی(عج) از زمان ظهور خویش»،فصل پنجم: «حسن ختام» شامل «فیض روح القدس در کلام فیض»، «سیره علمای ربانی» و «فهرست منابع و مآخذ».

٢-کارگردان قمی سینما و تلویزیون، از طرح ساخت یک سریال تلویزیونی هدف مند در حوزه مهدویت خبر داد. وی افزود: تلویزیون و سینما از جمله این ابزار رسانه ای هستند که یک هنرمند می تواند از این ظرفیت جهت ترویج فرهنگ دینی به ویژه فرهنگ متعالی مهدویت استفاده کند.
این کارگردان قمی اظهار داشت: این برنامه در 32 قسمت طراحی شده و دارای ویژگی های محتوایی و تصویری خاصی است که دارای جذابیت های فراوانی نیز هست.
وی گفت: محور اصلی این برنامه چند آیتم است که در ترکیب با هم می توانند القاکننده پیام برنامه است. از جمله این آیتم ها می توان به بحث های کارشناسی و گزارش های متفاوت و کاملا آزاد مردمی از جوانان اشاره کرد.

٣-به گزارش آینده روشن، به نقل از ایکنا، «سید احمد پورفرجی»، مدیر عامل بنیاد تخصصی مهدی موعود(ع) شعبه خوزستان، با بیان این مطلب عنوان کرد: این دوره‌های آموزشی به منظور گسترش مباحث مهدوی در سطح ادارات مختلف استان خوزستان و به درخواست آنها تشکیل می‌شوند.

وی افزود: یک دوره آموزشی این مباحث که از اول مهرماه سال‌جاری، با شرکت 1000 نفر از کارکنان و خانواده‌های شرکت نفت مناطق نفت‌خیر جنوب از اول مهراه سال‌جاری، آغاز شده است و به مدت یک سال ادامه دارد.

پورفرجی، ادامه داد: دوره مشابهی نیز برای کارکنان و فرزندان صنایع فولاد خوزستان به زودی تشکیل خواهد شد.

وی اهدای نرم‌افزار مهدوی «آفتاب عشق» و کتاب به عنوان منابع کمک آموزشی به شرکت‌کنندگان را از برنامه‌های این دوره‌ها عنوان کرد و گفت: در راستای برگزاری جلسات مهدوی در 10 مسجد شهرستان اهواز در ماه مبارک رمضان امسال بنا شدیم تا با همکاری ائمه جماعات مساجد این شهرستان جلسات درس‌های مهدوی در 10 مسجد دیگر به زودی تشکیل دهیم.


نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر