اخبار مهــــدوی
 
١)سایت های ضد شیعه برعلیه  همایش شیرخوارگان حسینی به این سمت رفتند که مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع) NGO نیست و در صدد هستند تا این حرکت را سیاسی جلوه دهند:
به گزارش شیعه آنلاین، جمعه هشتم محرم الحرام (چهارم دی) ساعت ۹ صبح هفتمین همایش جهانی شیرخوارگان حسینی از سوی مجمع بزرگداشت جهانی و با همکاری مصلی بزرگ امام خمینی برگزار خواهد شد.
در همین راستا رییس مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع) گفت: هفتمین همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از 570 شهر ایران و 30 کشور جهان به صورت همزمان در روز جمعه - چهارم دی ماه - مصادف با هشتمین روز از ماه محرم برگزار می شود.
رییس مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع)، به بازتاب برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی سال های گذشته در ایران و کشورهای مختلف اشاره کرد و یادآورشد: سال گذشته BBC مقاله ای مبنی بر اینکه این حرکت یک جهش به سمت ثبت کردن روز جهانی حضرت علی اصغر (ع) است اعلام کرد که ایرانیان یک روز به تاریخ شیعه اضافه کرده اند.وی ادامه داد: امسال نیز سایت های صهیونیستی و آمریکایی خبرهای بسیاری علیه برگزاری این همایش درج کرده اند. وی اضافه کرد: همچنین هفت همایش علیه این حرکت در انگلیس برگزار شد وی خاطرنشان کرد: سایت های ضد شیعه در ادامه فعالیت های خود علیه این همایش به این سمت رفتند که مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع) NGO نیست و در صدد هستند تا این حرکت را سیاسی جلوه دهند.و همچنین تبلیغات منفی علیه برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی تا بدانجا پیش رفت که در کنفرانسی در عربستان اعلام کردند حضرت علی اصغر(ع) وجود ندارد و در فرانسه نیز عده ای با برگزاری کنگره حرکت ابا عبدالله الحسین (ع) را به نقد کشیدند و اینکه چرا یک امام معصوم فرزند خود را باید به میدان نبرد ببرد.
منافی پور، همچنین به سایت مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر (ع) اشاره کرد و افزود: این سایت به نشانی
www.aliasghar.org  بحث های تحقیقی درباره حضرت علی اصغر (ع) و شش همایش شیرخوارگان حسینی که طی سال های گذشته برگزار شده است را درج کرده است.
 
 
٢)آماده سازی برای محرم در عربستان: به گزارش شیعه آنلاین، پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در شهرهای مختلف شیعه نشین در شرق عربستان سعودی از جمله القطیف و الأحساء طی چند روز گذشته خود و نیز شهر خود را برای ماه محرم الحرام و نیز روز عاشورا آماده کردند.
همچنین بسیاری از برادران اهل سنت ما نیز در این مراسم روحانی – معنوی شرکت می‌کنند. بسیاری از این مجالس و مراسم مذهبی از طریق شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای شیعی، به صورت مستقیم و غیر مستقیم پخش می‌شوند.از سوی دیگر گفتنی است همزمان با فرارسیدن ماه محرم موج جدید دستگیری شیعیان در عربستان سعودی توسط نیروهای امنیتی این کشور آغاز شد. در جدیدترین اقدام ضدشیعی چند روز اخیر نیروهای امنیتی عربستانی، 10 نفر از جمله پنج روحانی شیعه دستگیر شدند. ناگفته نماند در چند ماه گذشته صدها تن از جوانان و روحانیون شیعه دستگیر و حسینیه‌ها، مساجد و مدارس شیعیان بسته شده است.

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۳ دی ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر