اخبار مهــــدوی
 

به گزارش آینده روشن، مسعود دریس، مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) آبادان و خرمشهر در تشریح برنامه‌های مهدوی این بنیاد در مدارس به شبستان گفت: در بیش از 110 مدرسه ستاد مهدی یاوران در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان راه‌اندازی شده و در هر ستاد بیش از 20 دانش‌آموزان عضو است.
وی قرائت آیات و حدیث مرتبط با موضوع مهدویت، دعا برای سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت مهدی (عج)، سخنرانی مربی پرورشی درباره یکی از موضوعات مهدوی، قرائت فرمایشی از بزرگان دینی مرتبط با این آموزه و سخنرانی یکی از استادان مهدویت را از برنامه‌های صبح‌گاه مهدوی روزهای شنبه مدارس آبادان و خرمشهر برشمرد.
وی برگزاری مسابقات مرتبط با موضوعات مهدوی هر دو هفته یک بار و استفاده از مجموعه پوسترهای حدیث عشق در تابلو اعلانات و برگزاری همایش‌های فصلی را از دیگر برنامه‌های مهدوی مدارس این شهر دانست.
دریس افزود: بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) آبادان و خرمشهر مجموعه حدیث عشق شامل 12 پوستر معرفتی با موضوعاتی چون انقلاب جهانی حضرت و وظایف منتظران، عاشورا و مهدویت، فاطمیه و مهدویت یا غدیر و مهدویت، آسیب‌شناسی آغاز ولایت امام زمان (عج) را در اندازه A3 طراحی کرده و در اختیار مدارس آموزش و پرورش آبادان قرار داده است.
وی از برگزاری همایش فرق ضاله و عرفان‌های نوظهور با حضور نخبگان و فعالان مدارس این شهرها در تالار معلم آبادان خبر داد و گفت: پیش از این نیز همایش نقد فیلم‌های هالیوودی برای مقطع دبیرستان از سوی این بنیاد برگزار شده بود.
وی درباره چگونگی انتخاب اعضای ستاد مهدی یاوران مدارس بیان کرد: پس از اعلام آمادگی مدارس مبنی بر تشکیل این ستاد و مذاکره مربی پرورشی با بنیاد مهدویت، فرم معرفی دانش‌آموزان نخبه برای آن مدرسه ارسال می‌شود. پس از این مرحله دانش‌آموزان نخبه در حوزه‌های ورزشی، علمی، قرآنی و مذهبی در همایش شرکت و از سوی بنیاد مهدویت لوح تقدیر دریافت می‌کنند.
وی اظهار کرد: دانش‌آموزان در این همایش علاوه قبر تشویق با فعالیت‌های بنیاد آشنا می‌شوند. همچنین کارت ویژه مهدی یاوران به آنها اعطا می‌شود و پس از آن مدرسه و اعضای ستاد مهدی یاوران آن از حمایت‌های معنوی و محتوایی بنیاد بهره‌مند می‌شوند و برای ارتقای معارف مهدوی در همایش‌ها و برنامه‌های مرتبط شرکت می‌کنند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٧ دی ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر