اخبار مهــــدوی
 

١)یادواره «امام خمینی(ره)؛ صلح جهانی و عدالت بین الملل» در فرانسه

به گزارش آینده روشن، به نقل از مهر، دبیر دوره چهل و سوم اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا در این باره گفت: این همایش با همکاری دانشجویان مسلمان اروپا از ملیت های مختلف اسلامی اعم از ایرانی، لبنانی، فلسطینی، مصری، تونسی، الجزایری و ... که نمایندگان آنها در قالب بیش از 48 تشکل دانشجویی مسلمان فعالیت می کنند، برگزار می شود. 
حجت وحیدی افزود: یادواره «امام خمینی(ره)؛ صلح جهانی و عدالت بین الملل» ابعاد مختلف دیدگاه های امام خمینی(ره) در حوزه صلح طلبی و عدالت خواهی را بعنوان ضرورت انکارناپذیر دنیای اسلام مطرح می کند.
وی از حضور اعضای 48 تشکل دانشجویی مسلمان فرانسه در نخستین یکشنبه شروع دهه فجر امسال در نوفل لوشاتو (محل اقامت امام راحل(ره) در فرانسه) برای تجدید پیمان با امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: یادواره «امام خمینی(ره)؛ صلح جهانی و عدالت بین الملل» عصر همین روز در فرانسه افتتاح می شود.

٢)سیاستهای حجاب در دانشگاه امریکایی تغییر کردند

سیاست این کالج در ابتدا هرگونه پوشش سر را که مانع از نمایان شدن صورت دانشجو می‌شود ممنوع کرد و این تصمیم را از طریق ارسال نامه‌های الکترونیک میان دانشجویان اعلام کرد.
براساس نخستین نامه ارسالی" هرگونه پوشش سر که مانع از نمایان شدن صورت دانشجو در فضای دانشکده یا اماکن کلینیکی دانشکده می‌شود به‌جز موارد پزشکی ممنوع است".
این درحالی است که این سیاست طی چند روز به دنبال اعتراض دانشجویان و سازمانهای اسلامی تغییر کرد و با عبارت " به جز موارد پزشکی و علل دینی" همراه شد.
سیاست اولیه این نگرانی را میان دانشجویان مسلمان و سازمانهای اسلامی ایجاد کرده بود که زنان مسلمانی که روبنده دارند نمی‌توانند در در این کالج حضور یابند.
این کالج نیز هدف خود را از اعمال این محدودیت ایجاد گفتگوی سازنده با جامعه و بررسی دقیق امنیت کالج اعلام کرد.
میشل راتی سخنگوی این کالج داروسازی و علوم پزشکی گفت: با فراهم کردن شرایط مناسب برای موارد پزشکی و علل دینی نیز می‌توانیم به هدف خود که تحقق امنیت در فضای دانشکده است، برسیم. نگرانی اولیه ما چون همیشه امنیت و ایمنی تمام دانشجویان است.
ابراهیم هوپر مدیر ارتباطات شورای روابط اسلامی امریکایی اظهار داشت که این سیاست صرفاً دانشجویان مسلمان را هدف گرفته بود و از این رو آن را به عنوان شکایتی در کمیسیون فرصتهای شغلی مساوی مطرح کرده است. در این دادخواست آمده است که شاید به نظر برسد که این سیاست دانشجویان مسلمان را هدف قرار گرفته اما در آینده به نحو اجتناب ناپذیری کارمندان مسلمان را هدف خواهد گرفت.
منبع: مهر

٣)روزنامه نروژی 6 کارتون موهن پیامبر اسلام (ص) را چاپ کرد

این روزنامه در مطلبی درباره "کرت وسترگارد" کارتونیست پدیدآورنده کارتون های پیامبر اسلام (ص) که هفته گذشته هدف سوء قصد قرار گرفت، نسخه های کوچکی از 6 مورد از مجموع 12 کارتون طراحی شده این فرد را منتشر کرد.
این کارتونها که اول بار در سال 2005 در روزنامه "یولاندس پوستن" چاپ شده بودند، خشم مسلمانان سراسر جهان را به همراه داشتند. وسترگارد در چند مورد از این کارتونها، دین اسلام را با تروریسم و بمب گذاری های انتحاری مرتبط دانسته است.
در تاریخ دوم ژانویه (12 دی ماه) یک فرد 28 ساله با یک تبر وارد خانه وسترگارد شد اما پلیس با اطلاع رسانی این کارتونیست که در اتاقی امن پنهان شده بود، وارد شد و فرد مهاجم را دستگیر کرد.
"هیلده هوسگی یرد" (Hilde Haugsgjerd) سردبیر روزنامه آفتنپوستن با اشاره به پرونده فرد مهاجم به وسترگارد ، گفت: " انتشار دوباره آثار هنری و ژورنالیستی که احتمالا دلیل بروز این خشونت است، طبیعی و موجه است. "‌
منبع: ایرنا

۴)گزارش تصویری از فیلم 2012

2012 فیلمی است که بر اساس پیشگویی های منجمان باستانی ساخته شده است. طبق این پیشگویی ها ، در سال 2012 ، توفانی بزرگ سراسر کره زمین را فرا می گیرد و آب دریاها ، حتی از کوه ها نیز بالاتر می رود و همانند توفان نوح(ع) ، زندگی در زمین پایان می پذیرد و تنها کسانی زنده می مانند که بر سه کشتی مخصوص که به طور محرمانه ، بدین منظور ساخته شده اند ، سوار می شوند. 2012 ، فیلمی است آکنده از جلوه های ویژه که آن را از فیلم های دیگر به طور مشخصی متمایز می کند و هیجان بی پایانی به آن می دهد. این فیلم هم اکنون در سینماهای جهان در حال اکران است.
تصاویر در سایت موعود

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢۱ دی ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر