اخبار مهــــدوی
 

١)افاضه امام جمعه فرانسه

بنا بر آمار رسمی، دو هزار زن مسلمان در کشور فرانسه از نقاب استفاده می‏کنند.
"حسن شلغومی" در مصاحبه با روزنامه‏های فرانسه گفت که استفاده از پوشش، زندانی را برای زن درست می‏کند که سلطه جنسی و جنگاوری را تشدید می‏کند.وی افزود: به زنانی که از نقاب استفاده می‏کنند، نباید ملیت فرانسوی داد.
روزنامه "سبق" از زبان شلغومی گفت: کسی که ملیت فرانسه را دریافت می‏کند، یعنی می‏خواهد با مردم این کشور تبادل نظر کند. اما وقتی یک پارچه بر صورت خود قرار می‏دهد چگونه می‏توانند با مردم ارتباط برقرار کنند.وی ادامه داد: این اشخاص می‏توانند به کشورهایی مثل عربستان رفته و در آنجا زندگی کنند.
نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده بود: فرانسه به کسی اجازه نخواهد داد تا کسی برخلاف آداب و رسوم این کشور رفتار کرده و از نقاب استفاده کند. همزمانی اظهارات امام جماعت مسجد پاریس با تلاش رسمی دولیت فرانسه برای ممنوعیت حجاب کامل در این کشور قابل تامل است .

منبع: ابنا
حجتالاسلام غلامرضا مهدوی اظهار داشت: این دارالقرآنها در طی دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و فعالیت فرهنگی و قرآنی خودشان را آغاز میکنند.
نماینده جامعه المصطفی العالمیه در هند خاطرنشان کرد: برای تأمین نیروهای این مراکز، به تازگی یک دوره فشرده تربیت مربی قرآن کریم با حضور 30 نفر از علاقهمندان در جامعه المصطفی العالمیه هند برگزار کردیم. وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود
20 دارالقرآن الکریم در ایالتهای مختلف هندوستان زیر نظر جامعه المصطفی شعبه هند فعالیت میکنند.
مهدوی فعالیت این مراکز را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه فعالیتهای چشمگیری در راستای ایجاد نهضت فراگیر قرآنآموزی توسط دارالقرآنهای هند انجام شده است که بازخورد آن تاثیر بسزایی در جامعه داشته است.
منبع: ابنا


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٥ بهمن ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر