اخبار مهــــدوی
 

١- ساخت دیوار الکترونیکی اسراییل بر روی دیوار فولادی مصر

منابع رسمی مصر از موافقت دولت قاهره با نصب رادارهای و تجهیزات الکترونیکی از سوی رژِم صهیونیستی بر روی دیوار فولادی در مرز با نوار غزه خبردادند.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) روزنامه الشروق با اعلام این مطلب نوشت: طی هماهنگی ها میان قاهره و تل اویو ، دولت مصر هیچ گونه مانعی برسر نصب این دیوار الکترونیکی بر روی دیوار فولادی توسط اسراییل نخواهد گذاشت.
به نوشته این روزنامه،  اسراییل اساسا در نظر داشت دیوار الکترونیکی متشکل ازسیمان بسازد اما نگران مخالفت دولت مصر بود که با ساخت دیوار فولادی این امکان برای اسراییل فراهم آمده است.

منبع: موعود

٢- ماهواره "یا مهدی" رونمایی می شود

به گزارش آینده روشن، به نقل از مهر، همزمان با اجرا شدن پروژه های فضایی در کشور، دانشگاهها نیز تحقیقاتی را در زمینه ساخت ماهواره های دانشجویی آغاز کردند که در این راستا 14 بهمن در روز ملی فضا اولین ماهواره دانشجویی با نام "یا مهدی" رونمایی می شود.
ساخت و پرتاب اولین ماهواره ملی با نام "امید" پژوهشگران کشور را مصمم کرد تا با اتکاء به توانمتدیهای داخلی سد انحصار طراحی و ساخت ماهواره ها را بشکنند و در ادامه این راه پروژه های هوافضا یکی پس از دیگری در دانشگاهها تعریف و اجرایی شد.
در این راستا ماهواره دانشجویی "یا مهدی" به عنوان یک ماهواره دانشجویی به دست دانشجویان و اساتید دانشگاههای کشور طراحی و ساخته شد. این ماهواره دانشجویی که مقدمه ای برای حضور پررنگ تر دانشجویان در عرصه فناوری فضایی خواهد بود در روز 14 بهمن ماه که روز ملی فضا نامگذاری شده است رونمایی می شود.

منبع: آینده روشننوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٦ بهمن ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر