اخبار مهــــدوی
 

١- "خمینیون "؛ لقب شیعیان در نیجریه

یکی از اتباع کشور نیجریه، در دیدار جمعی از فعالان سیاسی کشورمان نکات جالبی را درباره رواج تشیع در این کشور بیان کرد.

به گزارش پارسانیوز، وی که پس از تشیع، نام محمد سعید را برای خود برگزیده است در این دیدار گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ترویج مذهب تشیع در نیجریه افزایش یافت و در این کشور شیعیان را با نام "خمینیون " می‌شناسند.

وی یادآور شد: ترویج مکتب تشیع در کشور نیجریه به سه مقطع تاریخی مربوط می شود. قبل از سال 1994 میلادی در مجموع، شیعیان نیجریه به 500 نفر نمی رسیدند که علت آن ناآشنایی مردم با این مذهب بود.

این تازه مسلمان افزود: در آن زمان تفکر مردم نیجریه این بود که عده‌ای به نام اهل بیت وجود دارند اما این که آنان دارای مکتب و مذهبی باشند برای مردم نیجریه روشن نبود.

منبع: موعود

٢- فعالیت مشکوک فرقه وابسته به وهابیت

جوان: همزمان با گسترش فعالیت فرق ضاله ضدشیعی در نقاط مختلف کشور به ویژه در مناطق جنوبی و شمالی کشور فرقه ضاله «شعاری» فعالیت خودرا در تبریز و نقاط مختلف آذربایجان آغاز کرده است.
اعضای این فرقه ضاله که وابستگی عقیدتی بسیار زیادی به وهابیون دارند، ضمن تمرکز در محله «م.» تبریز، جلسات خود را در این محله تاریخی برگزار می‌کنند و با دعوت از جوانان دانشجو و غیر دانشجو به نشر افکار انحرافی می‌پردازند.
از ترفندهای این فرقه در منحرف کردن جوانان شیعی و سوق دادن آنان به افکار الحادی و ضد اسلامی منطبق با وهابیت، ایجاد انحراف عقیدتی در باورهای شیعی آنهاست.
ذکر این نکته ضروری است که تعدادی از اعضای تشکل‌های سیاسی دانشجویی دانشگاه‌های تبریز مبادرت به ارتباط با این فرقه کرده و به نشر افکار ضد شیعی در محیط‌های دانشگاهی روی آورده‌‌اند.

منبع: موعود

 


نوشته شده در تاريخ جمعه ٩ بهمن ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر