اخبار مهــــدوی
 

١- علنی شدن فساد اخلاقی در ارتش آمریکا

رابرت گیتس ، وزیر دفاع امریکا ، در نشانه ای دیگر از برملا شدن گسترش فساد اخلاقی این کشور ، با حضور در کمیته سنا، درباره راههای لغو قانون ممنوعیت استخدام همجنس بازان و علنی شدن حضورشان در ارتش توضیح می دهد.
واحد مرکزی خبر به نقل از آسوشیتدپرس گزارش داد، این در حالی صورت است که برخی اعضای ستاد مشترک نیروهای مسلح و نمایندگان دمکرات کنگره ، از پیامدهای لغو این ممنوعیت و تاثیر منفی آن بر توانمندی و عملکرد ارتش ابراز نگرانی کرده اند.
دامنه فساد اخلاقی در ارتش امریکا به حدی است که در سال 2009 ، پنتاگون از اخراج 428 نظامی از ارتش امریکا به علت گرایشهای علنی همجنس بازی خبر داده بود.

منبع: موعود

٢- نوای دلنشین اذان از مناره‌های مسجدی در آلمان

به رغم اعتراض افراد متعصب، شهردار شهر رنزبورگ آلمان با پخش طنین اذان از مناره مسجد این شهر در 100 کیلومتری هامبورگ موافقت کرد.
نقل از منابع اینترنتی، آندریاس برایتنر شهردار سوسیال دموکرات شهر رنزبورگ در آلمان اظهار داشت که هیچ منع قانونی برای ممنوعیت پخش اذان به بیرون از مسجد وجود ندارد.
این پروژه از سوی مرکز اسلامی شهر رنزبورگ که اداره مسجد شهر را برعهده دارد پیگیری می شد و موجبات اعتراض عده‌ای از افراد متعصب را با دستاویز قرار دادن آلودگی صوتی فراهم کرده بود.
تعداد مسلمانان آلمان 4 میلیون نفر تخمین زده شده اند که بیش از 200 هزار نفر آنها در برلین سکونت دارند، این درحالی است که مسلمانان ترک تبار دو سوم از جمعیت اقلیت مسلمان آلمان را تشکیل داده و اسلام نیز پس از مسیحیت پروتستان و کاتولیک سومین دین بزرگ این کشور است.

منبع: تابناک


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٥ بهمن ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر