اخبار مهــــدوی
 
عباس غلامی در گفت وگو با آینده روشن گفت: رسانه ها همواره نقش به سزایی در القا و یادآوری شوونات فرهنگی به جوامع مختلف دارند. وی افزود: رسانه ها می توانند با آموزش و یادآوری مباحث کلان و خرد فرهنگی و مذهبی نوع نگاه مردم را به این مقولات جهت دهی کنند. این تهیه کننده تلوزیون اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که به نظر می رسد به نسبت جایگاه آن در رسانه مورد توجه جدی قرار نگرفته است، بحث مهدویت است.
غلامی یادآورشد: متاسفانه تلویزیون ما هنوز نتوانسته حق مطلب را در مورد مهدویت و مسایل مربوط به آن ادا کند.
تهیه کننده فیلم مهدوی باور خاطرنشان کرد: مسجد مقدس جمکران یکی از مراکز فرهنگی فعال در سطح کشور است که باید یکی از گرداندگان جدی هنر مهدویت باشد و سینما را با روش های خاص به این سو سوق دهد.
منبع:آینده روشن
جهان نیوز: یکی از عناصر گروه منحرف احمد الحسن یمانی اخیرا با تشدید فعالیت‌های خود در استان قم با برگزاری جلسات مباحث عقیدتی در راستای تغییر عقاید طلاب خارجی برای پیوستن به احمد یمانی، لوح فشرده تبلیغاتی شامل بیانیه‌های یمانی و مباحث جلسات خود را در اختیار آنها قرار می‌دهد.
این عناصر با محوریت شیخ عطیه مصری در استان با دعوت افراد به منازل خود با مراجعه به منازل طلاب به صورت ریز در مباحث عقیدتی، ساعت‌ها به یکدیگر بحث می‌کنند. از جمله محورهای عقاید و مباحث آنها عبارت است از:
"امام زمان ازدواج کرده و خانواده دارد، "ما سیزده معصوم و دوازده مهدی داریم، "دو تا مهدی داریم که در یک زمان ظاهر می‌‌شوند یکی فرزند امام حسن عسکری (ع) و یکی در آخر زمان متولد می‌شود، یمانی در بصره عراق ظاهر می‌شود و ایران، عراق، عربستان، شام و مصر را تسخیر خواهد کرد و اسامی یاران یمانی در عراق، الاخیار، در ایران الکنوز و در مصر، النجباء است."
شیخ عطیه مصری تبعه مصر و مقیم ایران است. وی دارای دکترای دارو سازی است که مدتی در عربستان داروخانه داشته و سپس به حوزه علمیه قم وارد شده است. همسرش سالی یک یا دو بار از مصر برای دیدار وی به ایران می‌آید. هواداران یمانی یک شاخه نظامی در بصره داشتند که در وقایع بصره تحت تعقیب قرار گرفته و برخی از آنها به ایران آمدند.
منبع:موعود-جهان نیوز
درژاپن برخی از مردم زمانی که با یک مشکل خانوادگی یا اقتصادی و یامشکلات دیگر مواجه هستند برای رهائی از ان به معبد ماتوکوجی درمرکز ژاپن روی می اورند.
به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی دراین معبد هرفردمشکل خودرا روی یک تکه کاغذ می نویسد وسپس آن را در توالت معبد انداخته وبا کشیدن سیفون اعتقاد فرد بر این است مشکل از فرد دور می شود.
یک خانم ژاپنی می گوید من از مشکل چاقی رنج می برم و می خواهم با ازدست دادن وزم سلامتی را بدست اورم .
این خانم هم مانندهمه مشکل خودش روی کاعذ نوشت وان را در توالت معبد انداخت تابلکه به خواسته اش برسد.
بسیاری از کسانی که این روزها به این معبد مراجعه می کنند خانم هائی هستندکه می خواهنداز شوهر خود طلاق بگیرند.
منبع:موعود
 

   
نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٤ اسفند ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر