اخبار مهــــدوی
 
 
.

خبرگزاری شبستان: برگزاری باشکوه جشن ملی هسته‌ای ایران که روز گذشته (20فروردین) با حضور رئیس جمهوری کشورمان در برج میلاد و با اعلام و معرفی نسل سوم سانترنیوژها همراه شد، توانمندی و استقلال علمی ایران را برای جهانیان به نمایش گذاشت.
این واقعه ارزشمند در تاریخ ایران علاوه بر حیرت برانگیزی رسانه‌های غربی، دولتمردان غرب را که همواره برای توقف پیشرفت ایران در راستای غنی‌سازی هسته‌ای مانع‌تراشی می‌کردند دچار تشویش کرد. از همین رو، دولت‌های غربی بعد از اجرای این مراسم در ایران و سخنرانی دکتر محمود احمدی‌نژاد، صدای خود را درون شیپورها رها کردند و حین بیدار کردن هم‌پیمانان خود، پیشرفت مضاعف ایران را خطری بزرگ توصیف کردند.
در همین راستا، دولت آمریکا که در صدر مخالفان پیشرفت هسته‌ای ایران قرار دارد به سرعت ابراز وجود کرد. به گونه‌ای که فیلیپ کرولی، سخنگوی کاخ سفید در توصیف پروژه آزمایش نسل سوم سانتریفیوژها که رئیس جمهوری ایران از آن سخن گفت، با ابراز خشم کاخ سفید، مدعی شد: اظهارات قاطعانه محمود احمدی‌نژاد و سرعت مضاعف ایران در تولید و دستیابی به بهره‌برداری از سانتریفیوژ‌های نسل سوم حاکی از این است که برنامه هسته‌ای ایران برای جهان شوم و خطرناک است.
فیلیپ کرولی در ادامه اظهاراتی که ترس و واماندگی در پشت آن پنهان شده بود، گفت: دستیابی و استفاده از سانتریفیوژهای نسل سوم مغایر با نیات صلح‌آمیزی است که ایران مدعی آن است و دنیا باید در قبال این تحول عظیم هوشیار باشد.
به تقلید از کاخ سفید، دولت روسیه و به دنبال آن چین نیز برای کسب رضایت آمریکا، زمزمه هایی در مخالفت با برنامه های هسته ای ایران را سر دادند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنان دندان‌شکن و قاطعانه دکتر محمود احمدی‌نژاد خطاب به همه کسانی که برای سنگ انداختن پیش راه ایران از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنند، دلیل دیگری بر تشدید نگرانی و شیوع تنش در میان دول غربی بود.
بنا بر این گزارش، قدرت نسل سوم سانتریفیوژها، دو برابر قدرت سانتریفیوژ‌های نسل اول و دوم است که دنیای غرب هرگز تصور نمی‌کرد ایران بتواند به این سرعت به نسل سوم سانتریفیوژها دست یابد.
 منبع:شبستان


نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ فروردین ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر