اخبار مهــــدوی
 

به گزارش شیعه آنلاین،‌ یکی از روحانییون کاروان‌های حج که خواست نامش فاش نشود، به تازگی از سفر عمره بازگشته و طی گفتگویی به خبرنگار شیعه آنلاین گفت: در جلسه‌ای در سازمان حج به ما اعلام کرده‌اند که تحریک روحانییون شیعی برای برخورد فیزیکی توسط شیوخ وهابی در مکه مکرمه و مدینه منوره در دستور کار وهابییون قرار گرفته است.این روحانی کاروان در ادامه گفت: خود من در مکه مشغول خواندن دعا بودم که دیدم یکی از این مأمورین وهابی با خشم به طرف من آمد، همین طور که داشت از کنارم می‌گذشت چنان با زانو به کمرم زد که درد شدیدی در مهره‌های خود احساس کردم، اما به روی خود نیاوردم. چند دقیقه بعد دیدم مجددا به طرف من می‌آید. یکی از زائرین ایرانی که نزدیک من بود گفت: حاج آقا، این دفعه اگر این کار را کرد، حالش را خواهم گرفت. گفتم نه، اینها همین را می‌خواهند و دنبال درگیر شدن با ما هستند. بعد از آن فورا از جای خود بلند شدم و محل را ترک کردم تا مشکلی پیش نیاید.این روحانی کاروان در ادامه افزود: مورد دیگر این بود که شخصی که لباس عربی بر تن داشت...........

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید:


 از من یک سوال شرعی پرسید. در همان هنگام یکی از این مأموران وهابی آمد و بین ما حائل شد و فاصله انداخت، مرا کنار زد و او را به کناری برد و  گفت چیزی شده؟ او (مرا می‌گفت) داشت به تو چی می‌گفت؟! زائر گفت: سوال شرعی دارم. آن مأمور وهابی گفت: خب، از من بپرس. او (باز هم مرا می‌گفت) کذاب و مشرک است. لحظاتی بعد متوجه شدم که کسی دارد به شانه‌ام می زند. برگشتم دیدم همان زائر است. گفت: سعودی خبیث است. گفتم تو شیعه هستی؟ گفت نه سنی هستم! سنی‌ها هم آنها را خبیث می‌دانند.

وی همچنین گفت: این که مقامات جمهوری اسلامی ایران می‌گویند با توقف عمره، عربستان سعودی را مجبور کردیم تا با زائران ما رفتار خوبی داشته باشند، تنها برخورد نیروهای رسمی در فرودگاه‌ها است که کمی بهتر شده و با احترام برخورد می‌کنند، وگرنه برخوردهای آزاردهنده وهابییون در مکه و مدینه همچنان باقی است و بلکه بدتر نیز شده است.این روحانی کاروان ادامه داد: اتفاقا قصد آنها این است تا ما دیگر به مکه و مدینه نرویم و صدای شیعه اصلا در آن سرزمین شنیده نشود، به همین خاطر ما هر طور شده باید برویم تا پیام شیعه را برسانیم، زیرا بسیار اتفاق می‌افتد که ما با اهل سنت بحث و گفتگو می‌کنیم و عقاید خود را به آنها می‌رسانیم و آنها تازه می‌فهمند که ما مشرک نیستیم و اطلاعات غلط درباره ما به آنان گفته شده است.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢ تیر ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر