اخبار مهــــدوی
 

١_جمله شرم آور صهیونیست‌هاخطاب به کودکان

شبکه خبر:رژیم صهیونیستی در سکوت مجامع بین المللی، عربی و اسلامی کودکان بازداشت شده فلسطینی را به انواع روش ها از جمله اتصال برق به اعضای بدن آنها و تجاوز، شکنجه می کند.کودک 14 ساله فلسطینی که دو هفته قبل در الخلیل توسط نظامیان اسرائلی بازداشت شده بود در این زمینه گفت: نیروهای اشغالگر ساعت 2 بامداد به منزل ما حمله کردند و بدون اینکه علت بازداشت را به خانواده ام بگویند من را دست بسته بازداشت کردند و با خود بردند.وی افزود: آنها برای اعتراف گرفتن، من را تحت انواع شکنجه های جسمی و روحی از جمله اتصال سیم برق و تهدید به تجاوز قرار دادند.جمعیت دفاع از حقوق کودکان فلسطینی نیز با تاکید بر اینکه کودکان فلسطینی از لحظه بازداشت تا موقع آزاد شدن لحظات بسیار بدی را سپری می کنند، اعلام کرد: این اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی چنین رفتاری با کودکان فلسطینی دارد، صدها کودک فلسطینی موارد مشابه را گزارش کرده اند.این در حالی است که طبق قوانین بین المللی بازداشت کودکان زیر 12 سال و بدرفتاری با کودکان بازداشت شده ممنوع است.رژیم صهیونیستی که به هیچ قانونی پایبند نیست، سال گذشته بیش از 400 کودک و از ابتدای امسال تا کنون نیز 8 کودک فلسطینی را به قتل رسانده است.

٢_هنگ زنان صهیونیست به جنگ "مریم" می رود

"المحیط" به نقل از روزنامه های عبری چاپ رژیم صهیونیستی نوشت : هنگ پلیس زنان به دستور فرماندهی کل ارتش این رژیم ماموریت یافته تا مانع از رسیدن کاروان امدادرسانی لبنان موسوم به "کاروان مریم" شود.
به گزارش "تابناک"، قرار است این کاروان از بندر طرابلس لبنان عازم غزه شود و در چند روز آینده به سواحل غزه رسیده و مستقیما کار امداد رسانی به مردم غزه را آغاز کند.
"المحیط" تعداد افراد هنگ زنان را صدها نفر اعلام کرد و افزود : در کاروان مریم ده ها راهبه مسیحی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا حاضر بوده و اسرائیل با مشکل طراحی عملیات احتمالی علیه این کاروان مواجه شده است زیرا حمله به این کاروان واکنش بسیار تندتری خواهد داشت و به محکومیت تل آویو از سوی چهره های مذهبی سراسر جهان منجر خواهد شد.
کاروان "ناجی العلی " نیز از بندر طرابلس آماده حرکت و پیوستن به " مریم " است و این موضوع کار را بسیار سخت کرده است.

٣_آمریکا عامل افزایش بیماری‌های سرطانی در عراق

 خبرگزاری فارس: بکارگیری بمب های حاوی اورانیوم ضعیف شده توسط اشغالگران آمریکایی در حمله به عراق در سال 2003 باعث افزایش ابتلا به بیماری های سرطانی در این کشور شده است.
به گزارش فارس، نیروهای اشغالگر آمریکایی در حمله به عراق از سلاح هایی حاوی اورانیوم ضعیف شده استفاده کردند، که اثرات آلودگی های این سلاح ها به ویژه در استان بصره درجنوب عراق همچنان باقی است.
"زهیر محمد علی " معاون استانداری بصره در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم، اظهارداشت: بصره در زمان جنگ، دوران بسیار سختی را پشت سرگذاشته و قطعات ابزارهای نظامی باقی مانده از جنگ در مناطق مختلف، بیانگر میزان آلودگی بالای آن ها است. به عقیده کارشناسان عراقی، آلودگی ناشی از اشعه های موجود در سلاح های استفاده شده توسط نیروهای اشغالگر آمریکایی درمنطقه جنوب عراق به ویژه بصره، عامل اصلی افزایش ابتلا به بیماری های سرطانی دراین مناطق است.
" خاجاک وارتانیان " کارشناس محیط زیست عراق در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم تاکید کرد: تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که برخی از قطعات نظامی، آلوده به اورانیوم ضعیف شده هستند، و پرتوهای آنها بسیار خطرناک است.
این درحالی است که نیروهای اشغالگر آمریکایی تلاش می کنند تا حقایق مربوط به این مساله را مخفی کرده، و پیامدها و خسارت های وارد شده به محیط زیست عراق درنتیجه استفاده از این سلاح های آلوده و پرتو زا را رد کنند.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢ تیر ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر