اخبار مهــــدوی
 

١_مسلمان شدن نامزد بازیکن تیم فوتبال آلمان

به گزارش شیعه آنلاین، روزنامه پرفروش «بیلد» چاپ آلمان روز پنج شنبه گذشته با انتشار خبری بر روی پایگاه اینترنتی خود، از مسلمان شدن خانم «ماریا کنر» 28 ساله، نامزد «مسعود آوزیل» بازیکن ترک تبار تیم فوتبال آلمان خبر داد.این روزنامه آلمانی در ادامه نوشت: خانم «ماریا کنر» که هفت سال از نامزدش بزرگ تر است، از تابستان سال گذشته به نامزدی وی در آمده است. او خبر مسلمان شدنش را پیش از سفر همسرش به آفریقای جنوبی برای شرکت در مسابقات جام جهانی فوتبال 2010، اعلام کرد.گفتنی است «ماریا کنر» که در گذشته از مسیحیان پروتستانت بوده خواهر «سارا کنر» خواننده نسبتا سرشناس آلمانی نیز است. «ماریا» طی مراسمی خاصی گرویدنش به دین مبین اسلام را اعلام کرد و نام خود را از «ماریا» به «ملک» تغییر داد.مادر «ماریا کنر» در مورد مسلمان شدن دخترش می‌گوید: پیش از این که گرویدنش به دین اسلامی را اعلام کند، من فهمیده بودم که به این دین نزدیک شده زیرا مدتی بود که دیگر گوشت خوک نمی‌خورد و به خواندن قرآن اهمیت می ورزید.ناگفته نماند خانواده «ماریا کنر» پس از اعلام شدن خبر مسلمان شدن وی، بحث و جدل زیادی با او داشتند، اما در نهایت به تصمیم دخترانشان قانع شده و مخالفتی با اعلام این خبر نکردند. حتی «سارا» که خواننده است می‌گوید: با خواهرم خیلی حرف زدم، اما در نهایت وقتی دیدم که در تصمیم خود مصمم شده، به رأی و نظرش احترام می‌گذارم.شایان ذکر است «مسعود آوزیل» روز چهارشنبه گذشته با زدن یک گل زیبا به تیم غنا که تک گل بازی بود، موجب صعود تیم ملی فوتبال آلمان به مرحله دوم شد.

منبع:شیعه آنلاین

٢_توهین به زائرین ایرانی توسط نیروهای گروهک منافقین

به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عراق حاکی از آن است که زائران ایرانی که برای زیارت عتبات عالیات به کشور عراق سفر می‌کنند، همچنان با برخوردهای ناشایست نیروهای عراقی مرز و گاهی نیروهای آمریکایی قرار گرفته و مورد آزار و اذیت و حتی شکنجه قرار می‌گیرند.گفته می‌شود در یکی از این نمونه حوادث، یکی دیگر از زائران که چندی پیش به میهن بازگشته، طی گفتگویی به خبرنگار شیعه آنلاین گفت: انگشت نگاری از زائران ایرانی به مسأله عادی و طبیعی تبدیل شده است. آنان مانند مجرمین و جنایتکارانی که پلیس دستگیر کرده، ما را رو به دیوار قرار داده و با چکمه‌های خود به کفش هایمان می‌زدند تا پای خود را باز کنیم، آنگاه شروع به تفتیش بدنی می‌کردند.وی در ادامه افزود: یکی از آنان نیز که به زبان فارسی تسلط کامل داشت، هنگامی که ازاو پرسیدیم آیا تو ایرانی هستی، با فریاد کشیدن و پرخاشگری، ما را مورد اهانت قرار داد. به نظر می‌رسید وی از اعضای گروهک تروریستی منافقین بود.

منبع:شیعه آنلاین

٣_ورود زنان محجبه ممنوع است!

به گزارش شیعه آنلاین، هر از چند گاهی خبری در مورد ممنوعیت نقاب و یا حتی حجاب اسلامی در برخی کشورهای اروپایی و غربی به گوش می‌رسد که موجب خشم افکار عمومی جهان اسلامی می شود. اما آنچه غریب است این است که این بار خبر مربوط به یک کشور ارپایی نمی شود بلکه به رستوران‌های موجود در قلب کشورهای اسلامی است.در همین راستا روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الأوسط» در شماره دو روز پیش خود نوشت: اخبار رسیده از برخی کشورهای اسلامی حاکی از آن است که برخی رستوران‌ها و مراکز تفریحی موجود در این کشورها، طی اقدامی تعجب برانگیز از ورود زنان محجبه خودداری می کنند.«الشرق الأوسط» در ادامه نوشت: یکی از این رستوران‌ها در کشور مصر قرار دارد. این رستوران به آن دلیل که می‌داند در صورت نصب تابلوی «ورود زنان محجبه ممنوع است!» با انتقاد و مخالفت شدید شهروندان مواجه خواهد شد، مقابل درب ورودی مأموری ویژه قرار داده که به هنگام ورود زنان محجبه، به دروغ اعلام میکند که "غذا تمام شده است".اما نمونه دیگر در اردن است. اخبار رسیده از این کشور حاکی از آن است که بسیاری از رستوران‌ها و سفره خانه‌ها نیز از ورود زنان محجبه خودداری می‌کنند. این پدیده طی یکی دو سال آینده در اردن به قدری زیاد شده که به مسأله ای عادی تبدیل شده است.

منبع:شیعه آنلاین

۴_جوانان عاشورایی الاحساء همچنان در اسارت وهابی ها

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ منابع حقوقی عربستان با اعلام این خبر، خاطرنشان کردند:این 6 جوان شیعه که در ماه دسامبر (محرم سال گذشته) به جرم حمل علم های عاشورایی دستگیر شده بودند، همچنان بدون محاکمه در بازداشت هستند.ترکی حیدر محمد العلی (26 ساله)، حسین یوسف الحربی (23 ساله)، منتظر عیسى الهاشم (19 ساله)، بسام علی علی العلی (19 ساله)، عبد الخالق حسین الحسن (24 ساله) وعلی حسین صالح الحسن (20 ساله)، 6 نفری هستند که هنوز پس از گذشت شش ماه از دستگیری، حکمی مشخص برای آنها صادر نشده است.
علاوه بر این جوانان که از ساکنان شهرک شیعه نشین"الرمیله" در الاحساء هستند، صدها شیعه دیگر در طول 5 سال گذشته به دلایل تعصبات مذهبی وهابیان و حاکمان این منطقه، دستگیر شده اند.

منبع:مذهب نیوز

۵_ تدابیر شدید امنیتی در کاظمین اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ  بیش از 400گشت پلیس در مناطق اطراف شهر مقدس کاظمین مستقر شده اند و وضعیت امنیتی در این شهر را کنترل می کنند. "احمد خنجر الخزاعی" از مسئولان امنیتی کاظمین با اعلام این خبر، اظهار داشت:علاوه بر این گشتها، بیش از 450 نیروی گشتی پلیس نیز برای محافظت از زایران در جاده های منتهی به شهر مستقر خواهند شد. از سویی دیگر دیوان وقف شیعی عراق نیز با اشاره به اهمیت زیارت میلیونی سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) در کاظمین از همکاری کامل این مرکز با دستگاههای امنیتی جهت فرهم آوردن شرایط مناسب امنیتی برای زایران خبر داد. این دیوان در بیانیه خود اضافه کرده است: مراکز خدمت رسانی به زایرانی که با پای پیاده به سمت کاظمین در حرکتند، تدارک دیده شده است که در جهت رفع خستگی راه برای زایران موثر خواهد بود. با این حال منابع خبری عراق امروز از انفجار یک بمب در میدان الفردوس بغداد، و در کنار زایرانی که قصد عزیمت به کاظمین را داشتند خبر داده اند که در پی این انفجار 3نفر زخمی شدند.

 

منبع:ابنا


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر