اخبار مهــــدوی
 

استاد دانشگاه ویکتوریای نیوزلند انقلاب اسلامی را

عاملی برای شکست اندیشه های ضد دینی غرب

دانست...

برگرفته ی اخبار از سایت آیند روشن


پروفسور «آرتور بوهلر»، استاد دانشگاه ویکتوریای نیوزلند در یک نشست تخصصی گفت: اروپایی ها و آمریکایی ها، تلاش می کنند مسایل و برنامه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و سیاسی جهان را در کنترل خود داشته باشند به همین خاطر از عواملی که مانع این حاکمیت مطلق است هراس دارند.
وی افزود: یکی از ریشه های ترس آنان از اسلام در این امر خلاصه می شود در حالیکه آنان این ترس از اسلام را به شکل های غیر واقعی به دنیا نشان می کنند.
استاد دانشگاه ویکتوریا نیوزلند تصریح کرد: سراسر زندگی تاریخی مسیحیان در خشونت و جنگ سپری شده است و این خشونت به صورت ژنتیکی به نسل های بعدی آنها رسیده است.
وی گفت: من در اینجا قصد ندارم که اندیشه های ضد مسیحی را بیان کنم بلکه اگر نگاهی به تاریخ مستند جهان بیاندازیم می بینیم که مسیحیان بانی بزرگترین جنگ های جهان بوده اند.
این شرق شناس آمریکایی خاطرنشان کرد: آنها به دلیل اینکه ذهن جهانیان را نسبت به جنگ افروزی های خود منحرف کنند با فرافکنی های متعدد سعی دارند مسلمانان را جنگ افروز و طرفدار تروریسم معرفی کنند در حالیکه آنها هستند که صدها بمب اتم دارند و 100 سال است دنیا را در جنگ و خون فروبرده اند.
وی گفت: یکی از مسایلی که آنها شدیدا از آن می ترسند این است که می بینند جمعیت زیادی در اروپا و آمریکا به اسلام می گروند و این هم یکی از ریشه های اسلام هراسی آنها است.
بوهلر تصریح کرد: امروز در غرب می گویند که خدا برای گذشته است و دیگر نمودی ندارد اما آنها بعد از انقلاب اسلامی ایران که بر مبنای دین ایجاد شد، آنها کاملا مبهوت شدند و این مساله برای آنها دلیلی شد که بار دیگر احساسات ضد اسلامی را در دنیا قوی کنند.
توپراک نیز در این نشست اظهارداشت: بعد از دهه 80 و 90 میلادی که احساسات ضد اسلامی موضوع روز شد، موجی از اسلام هراسی و نفرت از مسلمانان به بهانه های مختلف در دنیا به راه افتاد.
وی گفت: خیلی ها در این اسلامی هراسی نقش داشتند که از این میان می توان به نقش گسترده رسانه های خبری، دیداری و شنیداری اشاره کرد.
استاد دانشگاه مرمره ترکیه عنوان کرد: شرق شناسی غربی نگاه منفی به مسلمانان دارد و این نگاه توام با مسایل غیرواقعی نقش بسزایی در ایجاد نگاه منفی به اسلام در جهان داشتند
.


نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٧ مهر ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر