اخبار مهــــدوی
 

1- خارج نمودن خانواده های بهایی از ایران

تشکیلات فرقه ضاله بهائیت در ایران بر مهاجرت تعدادی از خانوادهای این فرقه تاکید کرده است.
به گزارش«جوان آنلاین»، به تازگی تشکیلات مرکزی فرقه ضاله بهائیت، قصد دارد تعدادی از خانواده های بهایی ساکن ایران را از کشور خارج نموده و در امریکا اسکان دهد .
بعد از حضور تعدادی از بهائیهای ساکن امریکا در بین بهائیان ایران این افراد از بهائیان ساکن ایران دعوت نموده اند تا در امریکا ساکن شوند.

منبع: مذهب نیوز

2- رفت و آمد مشکوک مبلغین وهابی در ماه رمضان

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از جهان، در ایام ماه مبارک رمضان، سرکردگان فرقه افراطی وهابیت با حمایت همفکران خود در خارج از کشور، حدود 2 هزار نفر را در قالب جماعت تبلیغی سازماندهی کرده و قصد داشته اند تحت عنوان طرح "هجرت" به استان های سنی نشین کشور اعزام کنند.
 افراد مزبور، دوره های خاص آموزش تبلیغی را در چچن زیر نظر مبلغین وهابی از کشورهای مختلف فرا گرفته اند. 
 مطابق این گزارش قرار بوده است همزمان با ماه مبارک رمضان یک گروه 30 نفره از مبلغین اهل سنت از استان سیستان و بلوچستان به استان کردستان عزیمت کرده و به صورت پنهانی در شهرهای مختلف این استان از جمله سنندج، سقز، مریوان، بانه، دیواندره، دهگلان و کامیاران در راستای اهداف مورد نظر تبلیغ کنند.
 این افراد همچنین در نظر دارند با حمایت مالی فعالان وهابی کشورهای حوزه خلیج فارس به افرادی که جهت رفع مشکل مالی به آنها مراجعه می کنند، مبالغی را پرداخت کنند.

منبع: شیعه آنلاین

3- رونمایی کوچک‌ ترین قرآن جهان

به گزارش شیعه آنلاین، همزمان با گرامیداشت هفته دولت، کوچک ترین قرآن در نمایشگاه قرآن و عترت مراغه رونمایی شد.
    رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه روز چهارشنبه در حاشیه رونمایی از این قرآن و گشایش نمایشگاه قرآن و عترت به ایرنا گفت: این قرآن بسیار نفیس به خط استاد احمد نظیف در مصر و در ابعاد یک در یک و دودهم سانتی‌متر کتابت شده و دارای جلد چرمی و عطف طلاکوب است.نوشته های این قرآن با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست و علاقه مندان می توانند با استفاده از میکروسکوپ‌ آن را مشاهده نمایند.

همچنین در این روز نمایشگاه قرآن و عترت با هفت هزار عنوان کتاب و همکاری 30 ناشر برگزیده کشور در پارک شهر مراغه گشایش یافت.

این نمایشگاه به مدت 15 روز دایر و درآن علاوه بر کوچک ترین قرآن، ریزترین نوشته جهان تحت عنوان آیة‌الکرسی که توسط استاد مه‌لقا نوروزی بر روی دانه برنج نگاشته شده به نمایش درآمده است.

منبع: شیعه آنلاین


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر