اخبار مهــــدوی
 

١-فیلم سینمایی «امام علی(ع)» روی آنتن شبکه جهانی جام‌جم می‌رود

به گزارش آینده روشن، نسخه سینمایی مجموعه تلویزیونی «امام علی(ع)» در ۹۰ دقیقه، سه شنبه ۱۰ شهریور ماه ساعت ۲۲:۳۰ از هر سه کانال شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود.
بنابراین گزارش، در این فیلم سینمایی هنرپیشه‌هایی چون داریوش ارجمند، محمدرضا شریفی‌نیا، سیروس گرجستانی، سعید نیک‌پور، عنایت بخشی، ویشکا آسایش، انوشیروان ارجمند، جواد خدادادی، عنایت‌الله شفیعی و ... ایفای نقش کرده‌اند.
در فیلم سینمایی «امام علی(ع)» داستان زندگی امیرالمومنین از شروع خلافت تا شهادت آن امام همام روایت می‌شود.

منبع:مذهب نیوز-آینده روشن

٢-دو میلیون نفر از نمایشگاه قرآن بازدید کردند/ جمعه پایان کار نمایشگاه

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ستاد خبری هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به مرز دو میلیون نفر رسید. این در حالی است که نمایشگاه قرآن، جمعه به کار خود پایان می‌دهد.
مرکز هنرهای نمایشی رادیو مجموعه‌ ای از نمایش‌های مختلف را که بر اساس قصه‌های قرآنی یا الهام از شخصیت های قرآنی تهیه کرده در قالب لوح های فشرده با عنوان «پیام آوران وحی» در هجدهمین نمایشگاه بین المللی قر آن کریم ارائه کرده است.

این مجموعه‌های نمایشی شامل زندگی پیامبرانی چون حضرت آدم، نوح، ابراهیم، اسحاق، یعقوب، یوسف، موسی و عیسی علیهم السلام است.
به گفته «محمود زنده‌نام» مدیر مرکز هنرهای نمایشی رادیو بازدیدکنندگان نمایشگاه استقبال خوبی از لوح های «پیام آوران وحی» کردند.
بنابراین گزارش، مجمع جهانی اهل بیت (ع) نیز با هدف ترویج و تبلیغ اسلام، کتاب های مختلفی را با 45 ترجمه متفاوت در نمایشگاه قرآن ارائه کرده است این کتاب ها که با موضوعیت شناخت قرآن و اهل بیت (ع) به چاپ رسیده، به 45 زبان رسمی دنیا همچون اسپانیولی، فرانسه، آلمانی، انگلیسی، سواحیلی، ایتالیایی، چینی، ترکی استامبولی و اردو در معرض نمایش پژوهشگران و بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته است.
همچنین با هدف شناخت اصحاب پیامبر 48 جلد کتاب به همراه الواح فشرده آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان به همت انتشارات آفتاب گردان مجمع جهانی اهل بیت (ع) در اختیار بازدید کنندگان قرار گرفته است. این نهاد فرهنگی یک نرم افزار قرآنی آموزش روخوانی و حفظ قرآن را نیز در این نمایشگاه ارائه کرده است.

منبع:مذهب نیوز-خبرآنلاین

٣-۸۰ ٪ شیعیان نیجریه مقلد رهبر انقلاب هستند

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایرنا، مسئول غرفه نیجریه در هیجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: در دوره حیات امام خمینی(ره)، شیعیان کشور ما از ایشان تقلید می‌کردند، اما بعد از رحلت ایشان، حداقل 80 درصد شیعیان نیجریه، آیت الله خامنه‌ای را به عنوان مرجع تقلید خود برگزیده‌اند.

شعیب محمد افزود: مسلمانان نیجریه اعم از اهل سنت و شیعه احترام خاصی برای آیت الله خامنه‌ای قایل هستند، به نحوی که در همه مراسم دینی و مذهبی و مراسم جشن و سرور خود از تمثال‌ها و عکس‌های امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای استفاده می‌کنند. وی از رهبری و مسئولان جمهوری اسلامی ایران خواست تا شرایطی را فراهم سازند تا کتاب‌ها و آثار دانشمندان شیعه به اندازه کافی در اختیار شیعیان کشورش بویژه جوانان مشتاق به فرهنگ اهل بیت(ع) قرار گیرد تا به این وسیله نیازهای فکری و مطالعاتی شان در باره مکتب تشیع و اسلام ناب محمدی(ص) تامین شود.

این طلبه افزود: جوانان شیعه نیجریه امروز بشدت نیازمند مطالعه هر چه بیشتر در زمینه فرهنگ اهل بیت (ع) و فرهنگ تشیع هستند که جمهوری اسلامی ایران به راحتی می تواند این نیاز آنان را تامین کند. یکی از نیازهای اساسی جوانان شیعه نیجریه که در زمان حاضر بشدت احساس می شود و قابل لمس است، تاسیس و راه اندازی یک مدرسه علمیه است.

کشور نیجریه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران جمعیت شیعه نداشت و بعد از پیروزی انقلاب یکی از جوانان نیجریه ای به نام «ابراهیم زکزکی» که در اروپا و در رشته حقوق مشغول به تحصیل بود، در دیداری با امام خمینی (ره) در پاریس، بشدت تحت تاثیر شخصیت ایشان قرار گرفت و به مذهب تشیع گروید. امام خمینی(ره) در آن دیدار یک جلد کلام الله مجید به زکزکی هدیه می‌کند و از او خواست تا مردم کشورش را به عمل به کتاب خدا دعوت کند.

شیخ ابراهیم زکزکی که امروز به عنوان رهبر شیعیان نیجریه شناخته می شود، سه سال پیش و در جریان برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفته بود که اکنون پنج میلیون شیعه در نیجریه زندگی می‌کنند و جمعیت آن‌ها با سرعت در حال افزایش است.

منبع:شیعه آنلاین-ایرنا

 


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر