اخبار مهــــدوی
 

١-پژوهش‌های جدید تخصصی مهدویت در راه هستند 

محمود مطهری‌نیا، مدیر گروه مطالعات راهبردی مهدویت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در گفت‌وگو با فارس، گفت: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در راستای مطالعات تحقیقی خود در گروه‌‌های مختلف، سفارش تألیف و نگارش چند پژوهش با موضوع مهدویت را به نویسندگان و محققان همکار با گروه مطالعات راهبردی مهدویت داده است.
وی افزود: بر همین اساس «زبده آیات مهدویت» عنوان یکی از این پژوهش‌هاست که توسط حجت‌الاسلام سعید اصفهانیان کار تحقیق و نگارش آن انجام شده است.
مطهری‌نیا در ادامه اظهار کرد: همچنین مریم سالم، از همکاران گروه مطالعات راهبردی مهدویت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مسئولیت تحقیق و تألیف پژوهشی با عنوان «راهبردهای تربیتی معرفت امام عصر (عج)» را به عهده گرفت که نگارش آن را به پایان رسانده است. وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: این پژوهش‌ها به همراه چند پژوهش دیگر که همگی آنها آماده چاپ و انتشار هستند، در گروه مطالعات راهبردی مهدویت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات تهیه شده‌اند و به زودی در اختیار علاقمندان به موضوع مهدویت و محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه قرار می‌گیرند.

منبع:موعود

٢-قرص مشروب هم به بازار آمد!

به گزارش شیعه آنلاین، روزنامه سیاست روز نوشت: به تازگی در برخی از شهرهای کشور نوعی قرص موسوم به قرص مشروب ساز توسط افراد سودجو به فروش می رسد.
این نوع قرص که از طریق مرزهای شرقی و کشورهای حاشیه خلیج فارس توسط افراد سودجو وارد و در برخی شهرها از جمله تهران توزیع شده پس از ترکیب با آب، همانند قرص‌های جوشان دارویی در ظرف مدت کوتاهی نوعی مشروب الکلی ساخته می‌شود.
بر اساس این گزارش هر بطری از این نوع مشروبات الکلی حدود 130 هزار ریال به متقاضیان عرضه می‌شود.
به دلیل حجم کم و مدت زمان کوتاه در ساخت مشروبات الکلی این قرص که گفته می شود در چین تولید می شود مورد استقبال قاچاقچیان و تولیدکنندگان مشروبات الکلی قرار گرفته است. گفتنی است نیروی انتظامی در این رابطه چندین نفر را بازداشت کرده است.
منبع:شیعه آنلاین

٣-راه‌اندازی سایت اعتراض به هتک حرمت قرآن

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، جمعی از دانشجویان در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم، پایگاه اینترنتی جمع آوری امضاء با آدرس www.condemnworld.com راه‌اندازی کردند. این سایت اینترنتی با همت و تلاش تعدادی از جوانان و دانشجویان در چهار زبان به گردآوری امضاء الکترونیکی در اعتراض به توهین به قرآن کریم در آمریکا پرداخته است.
منبع:شیعه آنلاین

۴-تجمع شیعیان آمریکا برای بازسازی قبرستان بقیع

به گزارش شیعه آنلاین، همچون سال‏های گذشته امسال هم در سالگرد تخریب قبرستان بقیع (که در سال 1344 ق. رخ داد) شیعیان ایالات متحده اعتراضاتی را سازماندهی کرده‏اند. در این راستا، شیعیان و رهبران سازمان‏ های شیعی سراسر آمریکا روز جمعه آینده در مقابل سفارت عربستان سعودی در واشنگتن گردهم خواهند آمد تا اعتراض خود نسبت به تخریب و عدم بازسازی کامل "جنت البقیع" را بار دیگر اعلام کنند.
این گردهمایی در روز جمعه 26 شهریور ماه (17 سپتامبر) بین ساعات 2 تا 5 بعد از ظهر در مقابل سفارت عربستان سعودی در واشنگتن برگزار خواهد شد.
منبع:شیعه آنلاین-ابنا
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر