اخبار مهــــدوی
 

١_تعرض اسرائیلی‌‌ها به آرامگاه حضرت یوسف

دست‌کم یکصد شهرک‌نشین به همراه نیروهای نظامی اسرائیلی، به شهر نابلس در کرانه باختری حمله کرده و به آرامگاه حضرت یوسف تعرض کرده‌اند.
به گزارش ادیان نیوز ،ساری الخلیلی خبرنگار پرس تی‌وی سه‌شنبه (6 مهر) گزارش داد، شهرک‌نشینان با پشتیبانی نیروهای اسرائیلی دوشنبه شب به آرامگاه حضرت یوسف حمله کرده‌اند.بنا بر این گزارش ،سه خودروی نظامی اسرائیلی گروهی از شهرک‌نشینان را در این حمله همراهی می‌کرد.آرامگاه حضرت یوسف از سال 2000 و به دنبال درگیری‌ در این منطقه، به روی شهرک‌نشینان اسرائیلی بسته شد.
نیروهای اسرائیلی پیش از این نیز بارها اماکن مقدس در فلسطین را مورد اهانت قرار داده‎اند که این مسأله خشم پیروان ادیان الهی در سراسر جهان را به دنبال داشته است.
سازمان‌های دینی و نهادهای حقوقی هنوز واکنشی به اقدام اهانت‌آمیز اخیرنظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی نشان نداده‌اند.
منبع:موعود
 
٢_کتابی که پنتاگون خرید و خمیر کرد(+عکس)

این عکس جلد کتاب " عملیات قلب سیاه " است که توسط آنتونی شفر یک افسر اطلاعاتی سابق آمریکا نوشته شده و در آن به اسناد محرمانه ای درباره حملات یازده سپتامبر و چگونگی آغاز جنگ افغانستان اشاره کرده است.
به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز پنتاگون بلافاصله اقدام به خرید هزاران نسخه از این کتاب کرده و همه را خمیر کرده است و اکنون تنها نسخه سانسور شده آن در کتاب فروشی ها موجود است.
این اقدام به شدت با اعتراض محافل آزادی خواه آمریکا و مدافعان ازادی بیان مواجه شده است.

منبع:موعود 

٣_تبدیل یک مدرسه کاتولیک درانگلیس به مدرسه‏ای اسلامی

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه "ایندیپندنت"چاپ انگلستان در خبری نوشت: تا یک دهه پیش، مدرسه "قلب مقدس" در منطقه "لانکشایر" شهر "بلک برن" نمونه‏ای از شکوفایی مسیحیت به شمار می‏رفت و 91 درصد از دانش‏آموزانش مسیحی کاتولیک بودند، اما اکنون شمار جمعیت مسیحیان مدرسه به کمتر از 3 درصد رسیده است.
این روزنامه در ادامه خبر خود می‏افزاید: در پی این تغییرات و پیشی گرفتن تعداد دانش آموزان مسلمان از دانشاموزان کاتولیک خانم «ابریشه سالفورد» مدیر مدرسه تصمیم به مشورت با متصدیان مسجد محلی آن منطقه گرفته است؛ زیرا با این وضعیت جایی برای کلیسای کاتولیک در مدرسه باقی نمانده است.
گفتنی است افزایش جمعیت مسلمانان در بریتانیا، نگرانی سیاستمداران و رسانه ها این کشور را در پی داشته است.

منبع:مذهب نیوز

۴_نماز می خوانیم اما اسلام و پیامبر را قبول نداریم

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آتی نیوز، فرقه زرتشت معتقدان به "پیامبر کرد"؛ اخیراً در مناطقی از غرب کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.
بدنبال فعالیت فرقه های مختلف در غرب کشور از جمله جماعت‌هایی با عناوینی چون تبلیغ و دعوت و ... که از چند سال قبل شروع به تبلیغ خود می کنند، فرقه ای جدید بنام زرتشت که معتقدند پیامبر زرتشت کرد بوده در بین تعداد معدودی از جوانان و دانشجویان در مناطقی از غرب کشور فعال شده‌اند.
این گزارش حاکی است، این فرقه معتقدند پیامبر اسلام عرب بود و زرتشت پیابر کرد بود و اکراد باید از پیامبر خود زرتشت پیروی کنند.
جالب اینکه برخی از اعضای این فرقه همچنان به اقامه نماز می پردازند اما دین اسلام و پیامبری حضرت خاتم را قبول ندارند.

منبع:مذهب نیوز


نوشته شده در تاريخ شنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر