اخبار مهــــدوی
 

١_حمله به مسلمانان در آمریکا با بمب خوکی(موعود) 

به گزارش آخرین نیوز، حمله به مسلمانان و مراکز اسلامی در امریکا با استفاده از گوشت خوک و مشروبات الکلی رشد قابل توجهی داشته است.نشریه کریستین ساینس مانیتور چاپ امریکا با اشاره به اقدام افراد ناشناس، در ایالت کارولینای جنوبی امریکا که با استفاده از تکه های گوشت خوک دیوار مسجدی را کثیف کردند، نوشت: چنین حرکاتی را می توان حمله متنفرانه علیه مسلمانان خواند، یا باید صرفاً آن را یک شوخی بی مزه تلقی کرد؟ افرادی که این حمله را انجام دادند با استفاده از قطعات گوشت خوک که روی دیوار مسجد چسبانده بودند، نوشته بودن "خوک" و "نادان".
به نوشته این نشریه از آنجایی که گوشت خوک و مشروبات الکلی از نظر مسلمانان نجس و حرام تلقی می شود، اخیراً مشاهده شده که از خوک و مشروبات الکلی در حملات به مسلمانان به طور فزاینده استفاده می شود.این درحالی است که نظرسنجی های اخیر در امریکا نشان می دهد در سراسر این کشور روند رو به رشد تردید و حتی خشم شهروندان امریکایی در برابر اسلام مشاهده می شود. البته این روند در مخالفت با ساخت مسجد در نزدیکی محل سابق برج های دوقلو در منطقه منهتن در نیویورک و همچنین سوزاندن قرآن ها توسط کشیش مسیحی در ایالت فلوریدا خود را نشان داد.

٢_دادستانی هلند سازنده فیم موهن فتنه را تبرئه کرد(موعود)

دادگاهی در آمستردام سیاستمدار اسلام‌ستیز هلندی را از اتهامات وارده تبرئه کرد.
به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ در ادامه روند رسیدگی به پرونده "گیرت ویلدرز " به اتهام اقدامات اسلام‌ستیزانه در دادگاهی در آمستردام ، دادستان روزگذشته وی را از اتهامات وارده تبرئه کرد.بر اساس این گزارش، "پل فبمان " وکیل ویلدرز مدعی شد که بیشتر بیانیه‌هایی که توسط موکلش صادر شده متوجه جهان‌بینی اسلامی بوده و شخص خاصی را هدف قرار نداده است.دادستانی نیز بر همین اساس از تعیین جریمه علیه وی خودداری کرد اما خواستار برگزاری دادگاه فرجام‌خواهی برای ارائه شواهد بیشتر در این زمینه شد.ویلدرز نیز در این جلسه از دادگاه ضمن رد اتهامات علیه خود مدعی شد که اظهارات وی مورد تائید کارشناسان است. این سخنان در حالی است که بسیاری از سازمان‌های مخالف نژادپرستی،مهاجران، وکلا و دانشجویان علیه این سیاستمدار 47 ساله هلندی اتهاماتی را مطرح کرده‌اند.ویلدرز که گرایش‌های راست‌گرایی افراطی دارد، چندی پیش به دلیل اقدامات تحریک‌‌کننده و تبعیض‌‌‌آمیز علیه مسلمانان در دادگاهی در آمستردام حاضر شد. وی علاوه بر تلاش برای اشاعه افکار اسلام‌ستیزانه خود در سراسر جهان همچنین خواستار اعمال تحریم‌هایی علیه "قرآن " کتاب مقدس دین اسلام شده است و در فیلمی موهن قرآن کریم را با کتاب "نبرد من " آدولف هیلتر مقایسه کرده بود.از این رو سال گذشته دادگاهی در آمستردام حکم پیگرد قانونی علیه ویلدرز را به دلیل "تحریک نفرت و تبعیض علیه اسلام " صادر کرد.احتمالا جلسه بعدی دادگاه 5 نوامبر (14 آبان ) برگزار می‌شود.

٣_قطع دو شبکه ماهواره‏ای وهابی دیگر(مذهب نیوز)

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ پس از قطع شبکه‏های "الخلیجیة"، "الحافظ" و "الناس"، پخش برنامه‏ی شبکه‏های "الصفا" و"الوصال" که به برنامه‏های افراطی و اختلاف‏انگیز پخش می کنند هم در نایل‏ست متوقف شد.
بر پایه این گزارش یکی از مسئولان شبکه"الوفا" در مصاحبه با مطبوعات کویتی اعلام کرد: تا کنون علت اصلی این مشکل مشخص نشده است.
وی در این باره افزود: در صورتی که علت این مشکل پارازیت‏هایی باشد که ارسال می‏گردد می‏توان از روش‏های فنی برای بازگرداندن تصاویر بر روی ماهواره بهره برد.
این در حالی است که پخش برنامه‏های فتنه انگیز از سوی این شبکه ها با انتقاد گسترده علمای اسلام مواجه شده است و در آخرین اظهار نظر «دکتر احمد الطیب» شیخ الازهر، روز گذشته از این گونه برنامه ها انتقاد کرده بود و هرگونه تکفیر شیعه را عامل چالش‏های فراروی جهان اسلام دانسته بود. شیخ الازهر همچنین با تاکید بر اینکه پشت سر شیعیان نماز می‏خواند، نسبت به سفر به شهر نجف اشرف اعلام آمادگی کرد.گفتنی است شبکه‏های ماهواره ای «الخلیجیه»، «الحافظ»، «الناس» و "وصال" از شبکه‏های وابسته به وهابیون هستند و شبکه‏ی "صفا" نیز به صورت علنی فتوای حکم قتل پیروان اهل‏بیت عصمت و طهارت(ع) را صادر و شیعیان را مرتد، کافر و مشرک معرفی می‏کند و «عثمان الخمیس» وهابی تندرو در آن برنامه‏های تفرقه‏انگیز دارد.

۴_با شنیدن روضه اباعبدالله الحسین(ع) شیعه شدم(مذهب نیوز)

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدشریف زاهدی در بین طلاب حوزه علمیه اصفهان اظهار داشت: شنیدن روضه قتلگاه امام حسین(ع) روضه جانسوزی بود که اشک‌های من ملای سنی که تا آن لحظه، حتی یک قطره اشک هم برای مظلومیت امام حسین(ع) نریخته بودم، سرازیر شد.
وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان با دو کشور پاکستان و افغانستان هم مرز است، افزود: اغلب مردم این دو کشور پیرو مذهب حنفی هستند و به این دلیل در حنفی بودن مردم استان سیستان و بلوچستان تاثیر بسزایی داشته است.
این طلبه که چند سالی است مذهب شیعه را برای خود انتخاب کرده، با اشاره به اینکه در دوران کودکی درس خواندن در مدارس دولتی تحت حمایت شیعیان با فتوای ‌سلفی‌های متحجر پاکستان حرام اعلام شد، بیان داشت: این فتوا توسط مولوی‌ها به ایران آورده شد و آن فتوا این بود که درس خواندن در مدارسی که تحت حاکمیت شیعه است،‌ حرام و بدعت محسوب می‌شود و اهل سنت حق ندارند در این مدارس درس بخوانند.
به ادامه مطلب مراجعه شود...........

 وی ادامه داد: چون خانواده من خانواده‌ای مذهبی بود و عموی بنده از ملاهای سرشناس به شمار می‌رفت، دیگر به من اجازه ندادند به مدرسه بروم و علاوه بر بنده، ‌بسیاری از فرزندان اهل سنت و بلوچ، از نعمت تحصیل و پیشرفت محروم شدند و بی‌سواد یا کم‌سواد باقی ماندند.

این طلبه شیعه موانع گسترش شیعه در قبل از انقلاب در منطقه سیستان و بلوچستان را مخالفت سران حکومتی با مذهب شیعه دانست و بیان داشت: آزار و اذیت روحانیون شیعه، نبود امنیت و اینکه اجازه گسترش حوزه ‌علمیه شیعیان داده نمی‌شد از دلایل عدم گسترش مذهب شیعه در قبل از انقلاب بود.

وی با بیان اینکه 70 درصد ساکنان سیستان شیعه بودند، اظهار داشت: نرفتن مبلغان شیعه به این استان و مهاجرت مبلغان سنی از پاکستان و هندوستان به استان سیستان و بلوچستان موجب شد که قبل از انقلاب فضای این استان به مذهب حنفی گرایش پیدا کند.

حجت‌الاسلام زاهدی به جرقه اصلی گرایش خود به مذهب شیعه اشاره کرد و بیان داشت: شب عاشورای سال 1375 بود و من به جای استادم به مسجد رفتم و نماز عشا را خواندم؛ در حال بازگشت به مدرسه صدای سخنرانی از حسینیه شیعیان مهاجر چابهار که در فاصله 50 متری مسجد بود، توجهم را جلب کرد.

وی در ادامه افزود: کنجکاو شدم تا بدانم سخنران چه می‌گوید؛ نزدیک حسینیه شدم، می‌خواستم وارد حسینیه شوم ولی با توجه به اینکه لباس مولوی‌ها را بر تن داشتم از کنار پنجره به صحبت‌های روحانی شیعه، ‌گوش دادم.

شریف زاهدی گفت: سخنرانی آن روحانی درباره شخصیت امام حسین (ع) و روایت «ان الحسن و الحسین سیدی شباب اهل الجنه» از پیامبر (ص) در منزلت این دو امام از کتاب‌های مسند احمد حنبل و سنن ترمذی بود.

وی اظهار داشت: روحانی شیعه مصائب و مظلومیت امام حسین‌ (ع) در روز عاشورا را از کتاب حیات الصحابه به همراه آدرس بیان کرد؛ من تعجب کردم که کتاب حیات الصحابه، از اهل سنت است ولی تا به حال، این کتاب را مطالعه نکرده بودم.

این طلبه شیعه با اشاره به اینکه مولوی‌ها ما را از مطالعه کتب شیعه منع می‌کردند، اظهار داشت: من تا به حال هیچ مطالعه‌ای ‌از آن کتاب نداشتم و متعجب بودم که این روحانی شیعه چگونه کتاب‌های اهل سنت را مطالعه کرده است.

شریف زاهدی ادامه داد: سخنرانی روحانی شیعه تمام شد و روضه خواندن را شروع کرد؛ روضه قتلگاه امام حسین (ع) را خواند؛ روضه جانسوزی بود که اشک‌های من ملای سنی که تا آن لحظه، حتی یک قطره اشک هم برای مظلومیت امام حسین (ع) نریخته بودم، سرازیر شد و بسیار گریه کردم.

وی با بیان اینکه با مراجعه به کتابخانه حوزه به دنبال سند و آدرس روایت گشتم، اظهار داشت: پس از آن کتاب حیات الصحابه، را برداشتم و با کمال تعجب دیدم که آنچه روحانی شیعه نقل کرده، صحیح است.

این طلبه گفت: نمی‌توانستم قبول کنم که شیعیان مشرک هستند و به همین منظور با یکی از مولوی‌های سنی به مناظره پرداختم ولی او نتوانست مرا قانع کند.

شریف زاهدی بیان داشت: پس از این که به سؤالاتم جواب قانع کننده‌ای ندادند، تصمیم گرفتم کتابی از شیعه را مطالعه کنم تا بدانم چه دلائلی برای اثبات مذهب خود دارند اما کتابی با این موضوع در کتابخانه حوزه چابهار نبود؛ پس از آن کتاب شب‌های پیشاور نوشته مرحوم سلطان الواعظین شیرازی را در مورد اثبات مذهب شیعه توسط یکی از دوستانم به دست آوردم و به تحقیق در این زمینه پرداختم.

وی با بیان اینکه در یک ماه اول، از مطالب این کتاب ناراحت بودم چون تخلفات خلفا را نوشته بود، اظهار داشت: تنها عاملی که سبب می‌شد به خواندنش ادامه دهم، مدارک و منابعی بود که از کتاب‌های اهل سنت ذکر کرده بود.

این طلبه شیعه ادامه داد: تمام این کتاب را مطالعه کردم و حتی برای یافتن کتب دیگر شیعه نیز به زاهدان رفتم ولی متاسفانه کتاب دیگری در این زمینه پیدا نکردم.

حجت‌الاسلام شریف زاهدی با بیان اینکه پس از شیعه شدن به بندرعباس مهاجرت کرده است، اظهار داشت: در آنجا نزد امام جمعه شیعیان آیت‌الله نعیم‌آبادی رفتم و داستان شیعه شدنم را برایش تعریف کردم که وی با آغوش باز از بنده استقبال کرد


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر