اخبار مهــــدوی
 

سید نعمت الله رکنی، فیلم ساز گفت: اگر نظیر شخصیت امام زمان(عج) را غرب داشت، غرب دنیا را فتح می‌کرد. از این رو ما کم کاریهای زیادی داشتیم...


سید نعمت الله رکنی، در گفت‌وگو با آینده روشن گفت: حوزه انتظار، حوزه حساس و ظریفی است و در این حوزه اگر سینماگران وارد می‌شوند، باید توجه دقیقی نسبت به مباحث مهدوی داشته باشند. 
رکنی، نشان دادن منتظر در سینما را کاری دشوار دانست و گفت: این کار چون ظریف است دشوار به نظر می‌آید و باید با تهذیب نفس و آمادگی لازم وارد این عرصه شد.
وی در ادامه گفت:
برگزاری جشنواره‌های مهدوی را مناسب ارزیابی کرد و گفت:اگر به یاری برگزاری چنین جشنواره‌هایی بتوانیم جوانان را با فرهنگ مهدوی آشنا سازیم کار بسیار مهمی انجام داده‌ایم.
این فیلم‌ساز ساخت فیلم درباره انتظار را کاری مهم برشمرد و تصریح کرد: با ساخت فیلم در عرصه انتظار حتی می‌توان با ملل دیگر ارتباط برقرار کرد.
وی افزود: ملل دیگر هم چون ملت ما به انتظار نظر دارند و به آن علاقه‌مندند و برای نجات خود این اندیشه را مفید می‌دانند، هر چند زاویه دید ما با آن ها تفاوت‌هایی دارد 
و گفت:
باید دید سینماگری که می‌خواهد فیلمی در عرصه فرهنگ مهدوی بسازد، این فرهنگ را می‌شناسد یا نه. 
وی ادامه داد:
هر چه شناخت فیلم‌ساز نسبت به اندیشه مهدویت، کامل‌تر و جامع‌تر باشد، ما می‌توانیم خوش‌بین به گسترش مهدویت باشیم، ولی متاسفانه باید بگویم در این عرصه افراد کمی هستند که مهدویت را می‌شناسند. 
رکنی یادآور شد:
باید سینماگر مهدوی برای شناخت درست مهدویت، نخست اهل پژوهش باشد و زیاد به تحلیل مهدوی بپردازد و سرانجام حرف‌ها را بشنود، حرف عالمان و روحانیان را و سپس به ساخت فیلم دینی رو آورد.
وی نوشتن فیلم‌نامه انتظار را راه رفتن بر لبه تیغ دانست و گفت:
ما باید در فیلم مهدوی وظایف منتظر را بیان کنیم و منتظر را با شرایط دوره غیبت آشنا سازیم.
رکنی افزود: ما باید در فیلم‌هایمان بگوییم که چه امام خوبی داریم که متاسفانه این کار تاکنون به درستی و خوب انجام نشده است. 
این فیلم‌ساز یادآور شد:
اگر نظیر شخصیت امام زمان(عج) را غرب داشت، غرب دنیا را فتح می‌کرد. از این رو ما کم کاریهای زیادی داشتیم.


نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر