اخبار مهــــدوی
 

همایش ملی نو اندیشی دینی برگزار می شود

همایش ملی نو اندیشی دینی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی چهارم و پنجم اسفند ماه جاری در قم برگزار می شود.به گزارش آینده روشن، برنامه زمان بندی این همایش دو روزه که در مرکز همایش های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی استان قم برگزار می شود به این شرح است که در نخستین روز این برنامه حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها و حضرت آیت الله مرتضی مقتدایی مدیر حوزه های علمیه به ایراد سخنرانی علمی خواهند پرداخت. 
همچنین آخرین برنامه روز چهار شنبه چهارم اسفند ماه که روز اول این همایش هم هست، میزگرد علمی اجتهاد و نو اندیشی است که توسط حجج الاسلام و المسلمین علیدوست، اراکی و قاضی زاده برگزار می شود. 
در روز دوم این همایش که پنچ شنبه پنجم اسفند برگزار می شود دو پنل تخصصی توسط ارائه دهندگان مقالات و با گرایش مباحث مبنایی(مبانی، مفهوم شناسی و مفاهیم معرفتی) و مباحث تطبیقی(رویکردها، نواندیشان و مطالعات راهبردی و کاربردی) برگزار و پس از آن گزارش این پنل های اختصاصی توسط دبیران علمی پنل ها ارائه می شود. 
مراسم اختتامیه این همایش نیز روز پنجشنبه و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مبلغی رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود. 
منبع: آینده روشن


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۸٩ توسط هم عهدان منتظر