اخبار مهــــدوی
 

١)تاریخ وهابیت با خونریزی آمیخته شده است

به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، آیت‌الله جعفرالهادی خوش نویس در دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتمان عقاید و اندیشه‌ها که با عنوان «وهابیت و بنای بر قبور» در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، با اشاره به ضرورت بررسی اختلافات بین شیعه، اهل سنت و وهابیون اظهار داشت: یکی از مسائل مورد اختلاف که به دلیل آن وهابیون اقدام به تخریب قبور ائمه بقیع کرده‌اند مسئله بلند کردن قبر نسبت به زمین است و آن ها به این دلیل دست به تخریب قبور ائمه بقیع کرده‌اند...

٢)ایجاد سه کارگاه قرآنی آرمانشهر، مرگ و مهدویت در سیما فیلم

به گزارش آینده روشن، به نقل از سایت خبری سیما فیلم، احمد شاکری رئیس این شورا گفت: سه کارگاه با موضوع‌های «آرمانشهر»، «مرگ» و «مهدویت » در شورای قرآنی مرکز سیما فیلم ایجاد شده که هر هفته با حضور جمعی از فیلمنامه نویسان به بحث و بررسی درباره موضوعات مرتبط با هر یک از کار گاه‌ها می‌پردازند. 
در کارگاه «آرمانشهر» ، به مضامینی همانند مدینه فاضله، جامعه آرمانی، موانع تشکیل جامعه آرمانی و ویژگی‌های این جامعه و موضوعات مرتبط با آن پرداخته می‌شود همچنین در کارگاه «مرگ» به مضمون مرگ‌اندیشی توجه می‌شود و همچنین اواخر مهرماه جلسه نقد و بررسی «ده فرمان» کیشلفسکی با حضور علی ژکان و جمعی از فیلمنامه‌نویسان
 در کارگاه تحلیل فیلم شورای قرآنی سیما فیلم تشکیل می‌شود.

٣)کتاب «یاران منجی» به زودی منتشر می‌شود

به گزارش آینده روشن، محمدرضا نوایی لواسانی، رئیس گروه مشاوران جوان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌‌وگو با فارس در حاشیه همایش «تقدیر از خبرنگاران و رسانه‌های منجی‌یاور» گفت: بنیاد شهید برای اولین بار پس از بررسی وصیت‌نامه‌های شهدا با توجه به موضوع ترویج فرهنگ مهدوی به نکات قابل تاملی درباره این که نقطه مشترک و اصلی در وصیت‌نامه بیشتر شهدا توصیه برای دعا در فرج امام زمان (عج) بوده، رسیده است. 

وی افزود: بسیاری از شهدا در وصیت‌نامه خود دعا برای تعجیل در فرج حضرت مهدی (عج) و پشتیبان ولایت فقیه بودن را توصیه کردند و حتی در وصیت‌نامه‌های خود از بسیاری از عنایات امام زمان (عج) درباره مشخص کردن دقیق زمان و مکان شهادت نوشته‌اند که شهادت آن ها در همان عملیاتی بوده که حضرت صاحب‌الزمان به آن اشاره کرده بود. 
لواسانی از چاپ کتابی با عنوان «یاران منجی» به همت بنیاد شهید خبر داد و تصریح کرد: کتاب «یاران منجی» با موضوع وصیت‌نامه شهدا در خصوص اشاعه و ترویج فرهنگ مهدوی در 5 هزار جلد چاپ شده که به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

۴) چاپ قرآن کریم با ترجمه زبان عبری

 صالح بن عبد العزیز آل الشیخ" وزیر اوقاف و شئونات اسلامی عربستان سعودی اعلام کرد که چاپخانه "ملک فهد"‌ که بزرگ ترین و معروف ترین چاپخانه قرآن کریم در سراسر جهان به شمار می‌رود، قصد دارد تا دو سال دیگر در اقدامی بی سابقه قرآن کریم با ترجمه زبان عبری چاپ کند.
به گزارش شیعه آنلاین، "صالح بن عبد العزیز آل الشیخ" که در جلسه افتتاحیه سمینار علمی بین المللی "قرآن کریم و تکنولوژی معاصر" در شهر مدینه منوره سخن می گفت، پس از اعلام این خبر افزود: قرار است در این کار عظیم و ترجمه بی نظیر، از علمای دانشگاه اسلامی الأزهر و تعدادی مترجم قهار و ماهر عربی به عبری کمک گرفته شود.
وزیر اوقاف و شئونات اسلامی عربستان در ادامه اظهارات خود گفت: در گذشته نبرد بر سر ثروت کشورها و استعمار آن در سراسر کره زمین بوده، اما نبرد امروز از نوع دیگر است. نبرد امروزی، جنگ برای تسلط بر عقل، قلب و فرهنگ هر انسان است تا بتوان او را بر اساس میل و روش مد نظر، هدایت کرد.
وی در ادامه افزود: قرآن کریم نیز ما را به بزرگ ترین جهاد یعنی جهاد علیه کفار با استفاده از قرآن دعوت کرده و در آیه کریم چنین آمده "فلا تطع الکافرین و جاهدهم به جهادا کبیرا". از همین رو تصمیم گرفته شد که قرآن کری
م به زبان عبری ترجمه شود.

۵)همکاران خدا در حال فعالیت هستند

اعضای یک فرقه انحرافی با تشکیل یک موسسه فرهنگی از یک سال پیش با تبلیغات و برگزاری برنامه‌های گسترده به جذب جوانان پرداخته وآنان را به عضویت در اکنکار دعوت می‌کند. 

 به گزارش شیعه آنلاین به نقل از البرز، خانم "الف .سین" دارای مدرک دیپلم بوده که به ادعای خود طی مدت کمتر از یک هفته با کمک آموزه‌های این فرقه توانسته است مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی را کسب کند....


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۳٠ مهر ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر