اخبار مهــــدوی
 

١)ترکیه سریال جنجال‌برانگیز ضد صهیونیستی را سانسور کرد

در پی اعتراضات صهیونیست‌ها به سریال جنجال‌برانگیز ضدصهیونیستی "آیریلیک "، ترکیه مجبور شد صحنه‌هایی از این سریال که خشونت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان را به نمایش می‌کشید، سانسور کند.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترکیه اخیراً سریالی را با عنوان "آیریلیک " (جدایی) ساخته است که هر سه‌شنبه شب از کانال TRT1 ترکیه پخش می شود.
در بخش‌هایی از این سریال به جنایات نظامیان صهیونیستی علیه فلسطینیان پرداخته شده است و در صحنه‌هایی از این فیلم، نظامیان صهیونیست در حالی نمایش داده شده‌اند که به سمت کودکان فلسطینی تیراندازی می‌کنند و در صحنه دیگری نیز این نظامیان به سمت فلسطینیانی که چشمان آنها را بسته‌اند و در یک ردیف ایستاده‌اند، تیراندازی می‌کنند.
پخش این سریال، خشم صهیونیست‌ها را برانگیخت و روابط ترکیه و اسرائیل را رو به تیرگی برد و به همین منظور مقامات این رژیم فشارهای خود علیه دولت ترکیه را افزایش دادند.
ترکیه اعلام کرده است که تیرگی روابط اسرائیل و ترکیه تا زمانی که این رژیم به فاجعه انسانی در نوار غزه پایان ندهد و گفت‌وگوهای صلح با فلسطینیان را احیا نکند، ادامه خواهد داشت.

٢)گرایش به انتخاب نام «محمد» در بلژیک

 پس از اینکه چند روز پیش مقامات مسئول در دانمارک از افزایش نام "محمد" در کشورشان خبر دادند، دفتر آمار بلژیک نیز اعلام کرد که نام «محمد» یکی از محبوب ترین نام‌های برگزیده شده برای نوزادان در این کشور اروپایی در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸میلادی بوده است.به گزارش شیعه آنلاین، دفتر آمار بلژیک در ادامه افزود: در سال گذشته میلادی 235 نوزاد در بلژیک "محمد" نام گذاری شده‌اند و این آمار نشان دهنده آن است که این نام از محبوبترین نام های برگزیده شده در این کشور بوده است. بعد از آن نام «آدم» قرار دارد که بلژیکی ها آن را برای 169 نوزاد برگزیده‌اند براساس این گزارش نام «امین» ششمین نامی است که مردم بلژیک بر روی نوزادان خود قرار داده‌اند و نام‌های «ایوب» و «مهدی» نیز در فهرست نام‌هایی است که مردم این کشور علاقمند هستند تا آنها را برروی نوزادان خود قرار دهند.
اما در میان دختران نیز نام «آیه» سومین نامی است که مردم بلژیک بر روی نوزادان خود قرار داده اند و نام های «یاسمین» و سلمی» در رده هشتم این فهرست در سال 2007 قرار دارند.
در طول سال جاری میلادی نیز نام های «لینا» و «ساره» برای دختران و نام‌های «ناتان»، «لوکاس» و «نوح» برای پسران نیز بیشترین آمار انتخاب شده از سوی مردم بلژیک برای نام گذاری فرزندانشان را تشکیل می‌دهند.
ناگفته نماند تقریبا تمام این نوزادان دانمارک که چنین نام های اسلامی برای آنان انتخاب می‌شود، از خانواده های دانمارکی مسلمان تبار هستند که ریشه و اصول بیشترشان به کشورهای اسلامی باز می‌گردد.

٣)«نجم الثاقب در احوال امام غایب» به چاپ سیزدهم رسید

کتاب نجم الثاقب در احوال امام غایب برای چهارمین بار توسط واحد پژوهش انتشارات مسجد مقدس جمکران ضمن تحقیق ، ویرایش و اضافات در تابستان 88 به چاپ سیزدهم رسید...

ادامه این مطلب در سایت آینده روشن نوشته شده در تاريخ شنبه ٢ آبان ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر