اخبار مهــــدوی
 

١)شیعه و سنی منتظر قیام امام زمان(عج) هستند

 عبدالرحیم عمر محیی الدین در گفت وگو با آینده روشن در خصوص ویژگی های وحدت آفرین آموزه مهدویت گفت: مهدویت از مشترکات بین ادیانی و بین فرقه ای است که می تواند عامل وحدت بخش باشد وی افزود: وحدت اسلامی یک اصل به شمار می رود و مسلمانان باید روی این مساله بیشترین تاکید را داشته باشند.
مدیر موسسه تقریب مذاهب سودان تصریح کرد: اگر اختلافاتی نیز بین مسلمانان وجود دارد، در جزییات است و در کلیات اشتراک داریم مدیر مجله امت اسلامی در سودان گفت: مردم سودان به ظهور حضرت مهدی(عج) اعتقاد دارند و نسبت به خاندان حضرت رسول(ص) احترام ویژه ای قایل هستند.
وی خاطرنشان کرد: زمینه های گرایش به مهدویت در مردم کشورهای سنی نشین به ویژه سودان وجود دارد. وقتی در سال 1881 فردی به نام مهدی سودانی با همین شعار بر ضد استعمار انگلیس قیام کرد، بسیاری از مردم با همین پشتوانه فکری دنباله روی وی شدند و استعمارگران را از خاک کشور بیرون کردند دکتر محیی الدین اظهار داشت: مهدی سودانی توانست 5 سال با پشتوانه مکتبی مهدویت بر مردم سودان حکومت کند. درست است که او مهدی(عح) واقعی نبود، اما نشان داد که مردم اعتقاد خاصی به اصل مهدویت دارند و منتظر ظهور هستند.

٢)آزمون پايانی طرح «ره انتظار دوست» برگزار می شود

به گزارش آینده روشن، به نقل از شبستان، طرح ره انتظار دوست با همكاری واحد دانشجويی بنياد حضرت مهدی(عج) و دانشكده علوم پزشكی تهران اجرا، و شناخت امام زمان(عج)، جايگاه من منتظر و بيراهه‌های انتظار، از جمله موضوعات اين دوره است كه به مدت دو ماه برگزار می‌شود.

امام مهدی(عج) در قرآن و روایات، فلسفه و علل غیبت، مهدویت و تمدن جهانی، انتظار و وظایف منتظران، علایم و نشانه های ظهور، انتظار و انقلاب و جریان شناسی انحرافات مهدویت از جمله مباحثی است كه در این دوره آموزشی مطرح می شوند.  
آزمون پاياني دومين دوره طرح ره‌ انتظار دوست تا پايان آذر ماه سال جاری برگزار، و به برگزيدگان آن مدرك معتبری از سوی مركز تخصصی مهدويت قم اعطا می‌شود.

 نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر