اخبار مهــــدوی
 

به گزارش آینده روشن، به نقل از شبستان، استاد موالی‌زاده، کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در برنامه ظهر انتظار رادیو معارف ترویج ایامی چون دهه ذی‌الحجه در سطح جامعه را از موارد مهمی دانست که باید فراگیر شود و گفت: تذکر این نکته در بین مردم در سطح جامعه مهم است، باید ایام مهمی مانند دهه ذی‌الحجه و مراسم دعای عرفه به شکل مفصل‌تر و فراگیر در بین همه مردم جامعه رواج پیدا کند.
موالی‌زاده تصریح کرد: اختصاص پیدا نکردن اعمال و عبادت‌ها و توسل‌های خاص به عده اندکی از اولیاء خدا و رواج این اعمال در بین تمام طبقات جامعه از ویژگی‌های دوران انتظار است.
وی افزود: در بررسی دیدگاه اسلام و جهان‌بینی قرآن تأکید بر عبادت در ایام خاص بسیار آمده است، چرا که هدف اساسی خداوند متعال برای خلقت انسان قرب الی الله است و احادیث بسیاری بر این نکته اشاره می‌کنند که هدف اصلی زندگی بشر و فلسفه ظهور امام زمان (عج) ایجاد مسیری در جامعه است که در آن افراد به سوی قرب الهی حرکت کند.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تصریح کرد: سراسر احکام و اعمال در دین مبین اسلام به دنبال قرار دادن انسان در این مسیر هدایت است. در احادیث بسیاری ذکر شده که شایسته است انسان در تمامی اعمال خود رضای الهی را مبنا قرار دهد.
موالی‌زاده اذعان کرد: یکی از مشخصه‌های پویایی انتظار این است که فصول عبادی همچون دهه ذی‌الحجه به شکل عام برای جمیع مردم برنامه‌ریزی شود.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۸ توسط هم عهدان منتظر