برگزاری دوره تربیت مربی کودک با حضور حجت‌الاسلام تراشیون در یزد

وی ادامه داد: کودکان پرجنب و جوش هستند که این امر به دو صورت هدفمند یا بی‌هدف می‌باشد. کودک بی‌هدف شرارت پیدا می‌کند و به خود و دیگران آسیب می‌رساند. برای هدفمند کردن کودک باید با بازی شروع کرد. وی همچنین به 4 شاخصه بازی نیز اشاره نمود.

کارشناس برنامه آفتاب شرقی در تعریف هوش گفت: هوش قدرت حل مسئله برای سازگاری با محیط است. وی انواع هوش را این‌گونه برشمرد: مهارتی، حرکتی، کلامی، درونی، اجتماعی، تخیلی- فضایی، محاسباتی-  منطقی- ریاضیاتی و موسیقیایی.

قصه‌گویی، تمام کردن قصه‌های ناتمام و ساختن با وسایل دور ریختنی از راهکارهای افزایش هوش:بود که حجت‌الاسلام تراشیون بدان‌ها اشاره نمود. وی اضافه کرد: نقاشی، احساسات کودک را بروز می‌دهد و می‌توان از روی آن مشکلات و آسیب‌ها را تشخیص داد.

این کارشناس مسائل تربیتی در بخش دیگری از سخنانش به بررسی مقوله بیش‌فعالی در کودکان پرداخت. و گفت:  بیش‌فعالی در کودکان به سه شکل مشاهده می‌گردد: عدم توجه و تمرکز، برانگیختگی و تلفیق این دو. از علائم آن نیز برانگیخنگی و نداشتن آرام و قرار است. وی راه‌های درمان بیش‌فعالی را این‌گونه برشمرد: دارو درمانی، کار درمانی، بازی‌ درمانی، نورفیدبک و مشاوره.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 57 بازدید