باید با تمام وجود در مقام دفاع از ولایت فقیه برآییم

حجت‌الاسلام جوشقانیان: حضرت فاطمه(س) در دفاع از ولیّ  زمان خود با بصیرت و آگاهی، جان خویش را فدا کردند و از امام علی(ع) در مقابل دشمنانی که خود را دوستان رسول خدا(ص) می‌دانستند دفاع نمودند. ما نیز اگر خود را از پیروان راستین ایشان می‌دانیم باید با تمام وجود در مقام دفاع از ولایت فقیه برآییم.

به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ در آستانه شهادت حضرت صدیقه کبری(س) دوشنبه سوم فروردین ماه، نشستی‌ به میزبانی واحد دانش‌آموزی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) با موضوع «تحلیل زندگی حضرت زهرا(س)» در سالن سیدالشهدا(ع) آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) برگزار شد.

سخنران مراسم؛ حجت‌الاسلام جوشقانیان در جمع میهمانان این جلسه که جمعی از مهدی‌یاوران جوان و خانواده‌‌ها‌یشان‌ بودند، با طرح سوالی درباره عظمت شخصیت حضرت زهرا(س) جلسه را آغاز نمود و در حین بحث به پرسش آغازین خود پاسخ داد.

جوشقانیان اظهار داشت: علت عظمت شخصیت حضرت فاطمه(س) آن هم در سنین جوانی، دختر رسول خدا(ص) یا همسر امام معصوم بودن نیست، چنان‌چه اگر بدین‌گونه بود, همسر امام مجتبی(ع) نیز باید از چنین مقامی برخوردار می‌شد. عظمت حضرت به انتخاب‌هایشان برمی‌گردد، انتخاب‌هایی همچون انتخاب همسر، سبک زندگی, پوشش و ارتباط بانامحرم و انتخاب در دفاع از امام و ولیّ زمان خویش.

وی در ادامه با اشاره به این حدیث نورانی حضرت زهرای مرضیه(س) در نگاه به زندگی دنیا که می‌فرمایند: «من از زندگی دنیا سه چیز را دوست دارم: 1. قرآن خواندن 2. نظر به وجه رسول خدا(ص) 3. انفاق در راه خدا.» به نکاتی زیبا و قابل تأمل اشاره نمود.

حجت‌الاسلام جوشقانیان در پایان خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) اولین شهید راه ولایت هستند. ایشان در دفاع از ولیّ زمان خود با بصیرت و آگاهی، جان خویش را فدا کردند و از امام علی(ع) در مقابل دشمنانی که خود را دوستان رسول خدا(ص) می‌دانستند دفاع نمودند. ما نیز اگر خود را از پیروان راستین ایشان می‌دانیم باید با تمام وجود در مقام دفاع از ولایت فقیه برآییم، تا به امید خداوند در لشکر حضرت ولی‌عصر(عج) از منتقمین چادر خاکی حضرت زهرا(س) باشیم.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 17 بازدید