زیارت امام غریب‌(ع) با حضور برگزیدگان جشنواره «بیعت در غربت»

همزمان با ایام شهادت مظلومانه حضرت فاطمه(س) واحد دانش‌آموزی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) دوازدهم الی شانزدهم اسفندماه اردوی فرهنگی مشهد مقدس را با حضور برگزیدگان مسابقات جشنواره فرهنگی هنری بیعت در غربت برگزار نمود.

  به نقل از خبرنگار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)؛ برگزیدگان جشنواره بیعت در غربت در ایام سوگواری حضرت زهرای مرضیه(س) در جوار امام مهربانی‌ها؛ حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) حضور یافتند و ضمن جرعه‌گیری از جام محبت و ولایت امام رضا(ع) و شرکت در مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در حرم مطهر رضوی در سایر برنامه‌های فرهنگی و تربیتی نیز شرکت نمودند.

در این اردوی پنج روزه، برگزیدگان از نمایشگاه فرهنگسرای زائر بازدید نمودند. نمایشگاهی مفهومی و تأتیرگذار با موضوع شفاعت امام رضا(ع) که مهربانی و رأفت امام رضا(ع) در همه موقعیت‌ها به ویژه درعالم قبر و بعد از مرگ را به زیبایی به تصویر کشیده بود.

حضور در رواق دارالهدایه و شرکت در مراسم عزای حضرت زهرا(س)، بازدید از نمایشگاه‌های دیگر نیز از برنامه‌های دیگر این اردوی پنج روزه بود. همچنین دانش‌آموزان با حضور در پاتوق فرهنگی، هرشب در محل اسکان با یکدیگر به بحث و گفتگو پیرامون مباحث معرفتی همچون ولایت، امام حسین(ع)، شهدا و... ‌پرداختند.

گفتنی است جشنواره فرهنگی هنری «بیعت در غربت» کاری از واحد دانش‌آموزی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در جهت پیوند هرچه بیشتر نوجوانان دختر 14 تا 18 شهرستان یزد با وجود مبارک حضرت ولی‌عصر(عج) بود که به مناسبت ایام نهم ربیع‌‌الاول؛ ایام تجدید بیعت با امام زمان(عج) در چهار بخش محتوایی، هنری، ادبی و فضای مجازی و در ده رشته‌(حفظ دعای عهد همراه با ترجمه، دکلمه‌خوانی، سخنوری، تواشیح، داستان کوتاه، شعرسرایی، وبلاگ‌نویسی، کلیپ‌سازی، طراحی پوستر و اینفوگرافی(داده‌نما)) با محوریت امام زمان(عج) برگزار شد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 29 بازدید