فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در شادمانیِ غدیر ثانی

حجت الاسلام فردی‌نژاد در ابتدا با توجه به دهم ربیع‌الاول سالروز ازدواج آسمانی حضرت محمد(ص) و خدیجه(س) به بیان شمّه‌ای از فضایل حضرت خدیجه(س) پرداخت. وی اظهار داشت: سیدالشهدا(ع) درکربلا وقتی می‌خواهد خود را معرفی کند می‌فرماید: من نوه خدیجه(س) هستم. وی با اشاره به برخی از اطلاعات نامعتبر درباره سن حضرت نکاتی را در این زمینه بیان کرد. و افزود: ایشان یک انسان مؤمن و موحد بودند، هیچ ازدواجی قبل از پیامبر(ص) نداشتند برخی اطلاعات را برای بزرگ کردن همسرا ن دیگر پیامبر(ص) می‌گویند. وی در ادامه به بیان گوشه‌ای از زندگینامه حضرت پرداخت. و به این روایت رسول‌الله(ص) اشاره کرد که فرمودند: «اسلام به خاطر خدیجه و شمشیر امیرالمؤمنین(ع) مانده است.» فردی‌نژاد ضمن اشاره به جایگاه والای ایمانی این بانوی بزرگ به برخی القاب حضرت همچون طیبه، طاهره و مطهره اشاره کرد. و جریان خواستگاری حضرت  خدیجه(س) را هم به طور مختصر بیان کرد..  

فردی‌نژاد در ادامه سخنانش گفت: ما دو غدیر داریم یکی 18 ذی‌الحجه که لباس نو می‌پوشیم، طعام می‌دهیم و... همین امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: نهم ربیع‌الاول غدیر ثانی است. وی افزود: البته آغاز امامت امام زمان(عج) هشتم ربیع است؛ زیرا وقتی امامی از دنیا می‌رود بلافاصله امام بعدی به امامت می‌رسد ولی آقا عزادارند و ما حرمت نگه می‌داریم. وی به برخی فضائل روز نهم ربیع نیز اشاره کرد. انفاق یکی از آنها بود. وی گفت: اهل انفاق باشید. انفاق همیشه مالی نیست؛ انفاق مالی، روحی، عاطفی و... اطعام از اعمال دیگر نهم ربیع بود که وی بدان اشاره کرد.

سخنران مراسم افزود: روز نهم ربیع روز شادی اهل‌بیت(ع) و مؤمنین است؛ زیرا روز به امامت رسیدن آقایی است که همه عالم منتظرش هستند. اکثر مردم دنیا از دارا و ندار دچار دلهره اضطراب و استرس‌اند چون بابا و امام زمانشان بینشان حاضر نیست مثل کودکی شده‌ایم که انتظار پدرش را می‌کشد با یک تفاوت که او می‌داند دلتنگ کیست و ما نمی‌دانیم.

حجت الاسلام فردی‌نژاد به حدیثی از امام رضا(ع) در معرفی امام اشاره کرد که فرمودند: «الامام انیس الرفیق»؛ امام رفیق مونس است. کسی است که اگر یادش نکنی یادت می‌کند اگر فکرش نباشی فکر توست. وی به نمونه‌ای از ارادت شهدا به امام زمان(عج) در زندگی شهید ردّانی‌پور نیز اشاره کرد. وی ادامه داد: «والوالد الشقیق»؛ امام همچون پدری است که شفقت دارد. «و الاخ الشقیق» برادر همسان (تنی). امامانی که رئوف و مهربان‌اند ما حواسمان نیست. وی در پایان به داستان سیدعبدالکریم پینه‌دوز و ارادت او به صاحب‌الزمان(عج) اشاره کرد. فردی‌نژاد خاطرنشان کرد: شهدا به ما یاد دادند که می‌شود طوری زندگی کرد که ما دنبال آقا نگردیم آقا به دنبال ما بیایند. هرجا گیر کردیم می‌توانیم به امام این برادر تنی تکیه کنیم. وی در پایان بر ارتباط هرچه بیشتر با امام زمان(عج) تأکید کرد.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 50 بازدید