اولین پیش نشست تخصصی ششمین همایش دکترین مهدویت در یزد برگزارشد

به گزارش آینده روشن، این نشست به عنوان اولین نشست تخصصی همایش بین المللی دکترین مهدویت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، محمود عالیشوندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: جامعه ایرانی و شیعی دارای پویایی خاصی است و  چنین جامعه ای در صدد رسیدن به شهر منتظران و فراهم آوردن شرایط ظهور امام زمان و گسترش عدل الهی است. در ادامه معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد گفت: مطالعات مهندسی فرهنگی، بزرگ ترین پروژه فرهنگی کشور بعد از انقلاب اسلامی ایران است.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین دکتر فرامرز سهرابی، عضو هیات علمی پزوهشکده مهدویت در این نشست گفت:جامعه ای می تواند اهداف متعالی خود را در عرصه فرهنگی دنبال کند که در مسیر اهداف و آرمان های حضرت ولی عصر (عج) گام نهد.  وی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی یک شاخص عمده برای زمینه سازی ظهور حضرت حجت (عج) محسوب می گردد و باید در ترسیم نقشه فرهنگی کشور از مهدویت و ظرفیت های آن به عنوان یک اصل راهبردی استفاده نمود. 
نظریه پرداز حوزه مهدویت تصریح کرد: نظامی که می خواهد کاری برای رسیدن به آرمان امام عصر (ع) انجام دهد باید انجام فعالیت های فرهنگی را در اولویت قرار دهد. 
حجت الاسلام والمسلمین جواد جعفری نیز در این مراسم گفت:  یکی از اهداف مهم پژوهشکده مهدویت، استفاده از این ظرفیت والا برای تحقق نقشه مهندسی فرهنگی است. 
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین نشانه های جامعه و آرمان شهری که در روایات آمده، گسترش امانتداری و وفای به عهد است و زمانی می توان ادعا کرد امام زمان(عج) ظهور می کند که جامعه شیعه در عمل به تعهدات و وفای خود پایبند باشد.
معاون پژوهش پژوهشکده مهدویت اظهار داشت: تابستان سال آینده و در آستانه نیمه شعبان امسال هم این همایش با حضور نخبگان و کارشناسان فرهنگ مهدوی برگزار می شود. 
گفتنی است این نشست عصر روز پنج شنبه 24 دی ماه در یزد برگزار شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید