چند لحظه با محبت باش!

سخنران این نشست ضمن اشاره به موضوع ارتباط دختر و پسر، سه دلیل علم روانشناسی برای الزام در داشتن حجاب بیشتر زن نسبت به مرد را این‌گونه ذکر کرد: 1. بیشتر بودن حیا ی زن از مرد به میزان 12 برابر. 2. به دست آوردن آرامش روحی بیشتر. 3. جذابیت بیشتر زن نسبت به مرد.

این مشاور خانواده در بخش دیگری از سخنانش در حوزه ارتباط گفت: اختلاف بین زوج‌ها همیشگی است. خوشبخت‌ترین زوج‌ها نیز فقط40% با هم موافق هستند و فرق امروز با گذشته جریان بخشش و گذشت از دیگری است. وی همچنین اساسی‌ترین علت اختلاف بین زوجین را سوء ظن دانستند.

وی ادامه داد: ازدواج باید با معیار و ملاک‌هایی صورت گیرد، برخی از این معیارها عبارتند از: 1. فرهنگ  2. عقاید 3. سطح سواد  4. ثروت  5. سن 6. ظاهر فرد.

ترکمانی در پایان این نکته را یادآور شد که دوستی‌های بین دختران و پسران که منجر به ازدواج می شود اغلب نتایج خوبی در پی نخواهد داشت که از جمله این نتایج می‌توان به وجود آمدن سوء ظن نسبت به یکدیگر بعد از ازدواج و شکسته شدن حرمت ها که توهین به یکدیگر را در پی دارد، اشاره کرد. وی افزود: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «افضل الاعمال عندالله ثلاث»؛ بهترین اعمال نزد خداوند سه چیز است: نماز اول وقت، نیکی به والدین و (پیامبر(ص) فرمودند: هر روز که از عمر پدر و مادرت می‌گذرد تو منتظر مرگ آن‌هایی ولی آن‌ها با گذر هر روز منتظر بالندگی تو هستند.) مبارزه با نفس.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

/ 1 نظر / 36 بازدید
حرف تو

سلام، با تشکر از شما "چند لحظه با محبت باش" با آدرس:http://www.harfeto.ir/?q=node/44617 در سایت "حرف تو" انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت حرف تو به شما: مقام معظم رهبري :مؤمن هيچ كار خيرى را هم از روى خجالت و حيا ترك نمى‌كند. یا علی