چند گام برای داشتن یک ازدواج خوب

گزینش معیار مناسب با خود، گام دوم بود که در ادامه بیان شد. امینی تصریح کرد: در این زمینه  باید معیارهای خود را اولویت‌بندی کنیم به عبارتی نکات مهم را از طرف مقابل بپرسیم به نکاتی که خانواده باید بپرسند یا نکاتی که واقعاً نیازی نیست توجه زیادی نداشته باشیم؛ مثلا باید صادق بودن فرد را بپرسیم و محل کار و چگونگی آن را به خانواده بسپاریم.

وی ادامه داد: گام سوم درجه‌بندی معیار است که این مرحله به دو دسته تقسیم می‌شود: الف. معیارهای درجه یک اعم از ایمان، اعتقادات و.. ب. معیارهای درجه دو که شامل مواردی می‌شود که فرد دوست دارد همسر آینده‌اش چنین خصوصیاتی را داشته باشد. وی در ادامه به گام چهارم یعنی خواستگاری اشاره نمود و  به چندین نکته مهم پیرامون سوالاتی که باید در جلسه خواستگاری پرسیده شود اشاره کرد.

امینی گفت: گام پنجم تحقیق است؛ یک فرد با داشتن ویژگی‌هایی از قبیل باحوصله بودن، آشنا بودن با معیارهای فردی، پخته بودن و... به امر تحقیق بپردازد دامنه تحقیقات هم باید گسترده باشد. گام بعدی رفتن به مشاوره است؛ مشاوری که از اعضای فامیل نباشد و دایره بیرون را نیز ببیند چون افراد خانواده خواه ناخواه با احساسات تصمیم می‌گیرند.

وی در آخر به توکل به خداوند و توسل به ائمه اطهار(ع) به عنوان مهمترین گام اشاره کرد و افزود: در این گام با انجام دادن همه مراحل به درستی اول به خداوند توکل نموده و به ائمه اطهار(ع) متوسل می‌شویم و خوشبختی خود را از خداوند و ائمه(ع) طلب می‌کنیم.

گفتنی است مهدی‌یاوران در پایان این جلسه نماز مغربین را به جماعت اقامه نمودند و پس از آن میهمان سفره افطاری هیأت دانش‌آموزی مهدی فاطمه(عج) شدند.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

/ 1 نظر / 43 بازدید
حرف تو

سلام، با تشکر از شما "چند گام برای داشتن یک ازدواج خوب " با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/43623 در سایت "حرف تو" انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: امام خامنه ای: خطوط قرمز هسته ای از نگاه رهبری: تحریم های اقتصادی، مالی و بانکی چه مربوط به شورای امنیت، چه کنگره آمریکا و چه دوتلت آمریکا باید فوراً هنگام امضای توافقنامه لغو و بقیه تحریم ها هم به فواصل معقول برداشته شود. یا علی