برگرفته اخبار از خبرگزاری قدس

١_فرانسه هم کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخت(قدس)

فرانسه به عنوان اولین کشور اروپایی اعلام کرد که کشور مستقل و آزاد فلسطینی در مرزهای 1967 را به رسمیت خواهد شناخت.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از مرکز رسانه ای بین المللی خاورمیانه (IMEMC) به دنبال اعلام دولتهای برزیل، آرژانتین و اروگوئه برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی، برنارد والرو سخنگوی وزارت خارجه فرانسه چند روز گذشته (پنج شنبه) گفت که کشورش از تشکیل کشور مستقل فلسطینی بر اساس مرزهای 1967 استقبال می کند.

به رسمیت شناختن کشور فلسطینی از سوی کشورهای آفریقایی، آمریکایی و اروپایی تنها چند هفته پس از مخالفت رژیم صهیونیستی با تمدید دوره تعلیق شهرک سازی و نیز تصمیم برای ادامه ساخت ساز در کرانه باختری اعلام شده است.

تاکنون بیش از کشور که بیشتر آنها از کشورهای آسیا و آفریقا هستند برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی اعلام آمادگی کرده اند


٢_خودداری شرکت آدیداس از حمایت مسابقات بین المللی اسراییل(قدس)


روزنامه اسراییلی معاریو فاش کرد که در پی درخواستها از شرکت ورزشی آدیداس آلمان مبنی بر توقف حمایت مالی از مسابقات بین المللی دوی مارتون در اسراییل، مسئولان این شرکت در صدد بررسی امکان توقف حمایت از این مسابقات شدند.

به گزارش خبرگزرای قدس (قدسنا) مسابقات دوی مارتون قرار است به همت شهرداری اسراییلی قدس سال اینده میلادی با حضور ورزشکاران بسیاری از کشورهای جهان برگزار گردد.

مسئولان شرکت ادیداس پس از اعتراض شماری از نهادهای مدنی و حقوق بشری  نسبت به مسیر این مسابقات که از مناطق فلسطینی نشین می گذرد در نامه یی به شهرداری قدس خواستار اعلام مسیر نهایی این مسابقات شده است. ظاهرا یکی از شرکت کنندگان در این مسابقه در در کشور خود جزو جریان های چپ محسوب می شود پس از اطلاع از مسیر مسابقات دوی ماراتون جریان را به نهادهای مدنی اطلاع می دهد. شرکت آدیداس تهدید کرده است چنانچه مسئولان برگزار کننده اقدام به تغییر در مسیر این مسابقات نکنند از حمایت مالی این دوره از مسابقات خودداری خواهد کند.


٣_اختصاص 250 میلیون دلاری آمریکا به گنبد آهنین اسراییل(قدس)


مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) کمک 250 میلیون دلاری مازاد به رژیم صهیونیستی برای ایجاد و تقویت سامانه ضد موشکی 'گنبد فولادی' را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتض، مجلس نمایندگان آمریکا با کمک 250 مالی مازاد به رژیم صهیونیستی برای تقویت سامانه ضد موشکی 'گنبد فولادی' در سال 2011 موافقت کرد.

'استیو راسمن' نماینده دمکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: این کمک ها اولویت اول کنگره و دولت باراک اوباما (رئیس جمهور آمریکا ) برای تقویت سامانه دفاعی موشکهای کوتاه برد و سیستم دفاع موشکی است.

اختصاص 250 میلیون دلار، مازد بر کمک 200 میلیون دلاری اختصاص یافته به موشکهای "آرو" و "دیوید اسلینگ" سیستمهای ضد موشکی مشترک اسراییل و آمریکا است.

گفتنی است که اوباما ماه م گذشته از کنگره خواسته بود که علاوه بر کمک 3 میلیارد دلاری سالانه این کشور به اسرائیل، با اعطای کمک 250 میلیون دلاری برای ایجاد سامانه ضد موشکی موافقت کند.

هدف از پروژه " گنبد آهنین" که با هزینه بسیار بالایی در حال ساخت است خنثی کردن و مقابله با موشک های کوتاه برد مقاومت در نوار غزه بر ضد شهرک های صهیونیست نشین است ولی گذشت زمان تاکنون ثابت کرده است که این طرح نیز شکست خورده است.

/ 0 نظر / 4 بازدید