افتتاحیه ششمین دوره طرح تابستانه«تا انتها حضور» با حضور پرشور دختران ی

گفتنی است مهدی‌یاوران در پایان نماز مغرب و عشاء را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی اقامه نمودند و بر سر سفره افطار حاضر شدند و افطار میزبان سفره پرمهر صاحب‌الزمان(عج) بودند

حجت‌الاسلام محسن وافی در مراسم افتتاحیه طرح «تا انتهای حضور» در سخنانی ضمن خیر مقدم به حاضران با پرداختن به موضوع آرامش و اشاره به افرادی که آرامش زیادی دارند گفت: ما افرادی را می‌بینیم که از آرامش خاصی برخوردارند و کارهایشان هم بهتر پیش می‌رود ولی ما که برای تمام کارهایمان حرص می‌خوریم کارهایمان بدتر می‌شود. وی افزود: ما زمانی به آرامش می‌رسیم که وجود خالق خود را بابت خود و حضور خود راحت کنیم. در عین حال‌که سخت هست ولی عقب‌نشینی نمی‌کنیم. وی با اشاره به  قرآن کریم به مقوله استقامت در راه دینداری تأکید کرد و گفت: در این جامعه هر کس بخواهد دم از خدا بزند فحش می‌خورد، مسخره می‌شود و در جامعه انگشت‌نما می‌شود و همین حالت باعث می‌شود که خیلی از ما عقب‌نشینی کنیم.

وافی دلیل این عقب‌نشینی را نداشتن استقامت دانست و اظهار داشت: ما اگر بخواهیم پا در عرصه امام زمان(عج) بگذاریم باید بدانیم که قرار است در جامعه انگشت‌نما شویم و همچنین بدانیم که باید پشتوانه خود را قوی کنیم و در این راه استقامت داشته باشیم و همه اینها فقط به عشق یک نفر ممکن است؛ مهدی فاطمه(عج). اگر در جایی کسی شما را بخاطر پوشش و چادرتان مسخره کرد شما چادرتان را محکم‌تر بگیرید بعد از این به خاطر هر رنجی که در دینداری کشیدید از خدا طلبکار باشید.

سخنران مراسم افتتاحیه «تا انتها حضور» ادامه داد: ما در بعضی مواقع دو رکعت نماز به اجبار و سختی می‌خوانیم که در کل پنج دقیقه بیشتر نمی‌شود ولی بعد همین نماز در سجده تمام نیازها و خواسته‌هایمان را لز خدا می‌خواهیم آن‌وقت است که ما دوگانه‌سوز می‌شویم و می‌سوزیم. به خاطر کاری که نکرده‌ایم از خدا چیزی می‌خواهیم همین که دز خواسته‌هایمان خیلی بالا و دز عبادت‌هایمان خیلی پایین است این خواسته‌ها در خیلی جاها همان وسط می‌ماند اینجاست که می‌گوییم من که این همه عبادت می‌کنم و باحجاب هستم دعاهایم مستجاب نمی‌شود ولی آنکس که عبادتی نمی‌کند و ححاب هم ندارد چرا راحت هست. و اینجاست که کم‌کم چادر کنار می‌رود و می‌گوییم می‌خواهیم راحت باشیم. وی افزود: در این عالم هر جایی که من و تو بخواهیم به قله برسیم باید سختی بکشیم. در دینداری و امام زمانی بودن نیز باید سختی هارا تحمل کنیم. هر کاری که بدون سختی به آن مرحله برسیم بدانیم تمام می‌شود.

وافی تصریح کرد: در کل عالم خبرهایی است و افرادی که در این عالم با این خبرها مواجهه‌اند به سمت دین و امام زمان(ع) می‌آیند. اگر ما در سوریه بودیم جدی بویم چون داشتیم با مشکلات سر و کله می‌زنیم دغدغه ما می‌تواند الان مد روز بودن باشد اما دختر شام، یمن و... دغدغه‌اش این است که این اتفاقات تمام شود و امام زمان(عج) بیایند. وی افزود: زمانی دعای عهد و فرج و «العجل» معنا پیدا می‌کند که یک حرکت هم پشتش باشد. وی در ادامه در این راستا بر حجاب و تأثیر آن در انتظار واقعی تأکید کرد. و اضافه کرد چیزی که آن طرف روی آن سرمایه‌گذاری کرده و کسانی که این امنیت را برای ما به ارمغان آورده‌اند روی آن تأکید می‌کنند حجاب است.

حجت‌الاسلام وافی سخنانش را با خاطره‌ای از شهید مصطفی ردّانی‌پور و ارادت این شهید معظم به ساحت امام زمان(عج) پایان برد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 47 بازدید