اخلاق با طعم نشاط و بازی

در بخش اول، جلسه با دعا برای سلامتی امام زمان(عج) شروع شد، محوریت بخش اول جلسه بازی مار و پله بود که مهره‌های آن مهدی‌یاوران بودند و برخی خانه‌ها فضیلت‌ها و رذیلت‌های اخلاقی را دربرداشت. هروقت مهدی‌یاوری برروی این خانه‌ها قرار می‌گرفت سخنران جلسه توضیحی مختصر یا روایتی کوتاه پیرامون این خصلت‌ها بیان می‌کرد. فضیلت‌ها و مفاهیمی از جمله آتش به اختیار، حجاب، خوش‌اخلاقی، احترام به پدر و مادر و... و رذیلت‌هایی چون سبک شمردن نماز، بداخلاقی، خلوت دختر و پسر و...

در ادامه خانم رشیدنیا بحث دیدار با امام زمان(عج) را مطرح کرد و ضمن تأکید بر اینکه دیدن ایشان در زمان غیبت حتمی و واجب نیست، راهکارهایی برای اجابت این خواسته دل بیان کرد. وی اظهار داشت: باید با آقا(عج) عهد ببندیم که حداقل یک کار خوب را در یک مدت کامل و عادی انجام دهیم و کم‌کم روزانه گناهی را ترک کنیم تا به تقوا برسیم.

این استاد اخلاق در ادامه داستانی از سید بحر العلوم و دیدار ایشان با حضرت عشق(ارواحنا فداه) و در نتیجه بحر‌العلوم شدنشان گفت. وی بعد از این بحث به مهدی‌یاوران دم گرفتن و صدا زدن آقا(عج) را پیشنهاد داد و ذکر مقدس و آرامش‌بخش و نام مبارک صــاحــب‌الــزمــان(عج) در فضا طنین‌انداز شد. و در ادامه آثار این ذکر را به صورت مختصر بیان کرد.

در بخش دوم مناظره‌ای بین دو فرد موافق و مخالف موسیقی درگرفت که بقیه مهدی‌یاوران نیز در آن شرکت کردند. در این مناظره از تأثیرات موسیقی بر عقل و احساسات، ویژگی موسیقی‌های خوب و راهکار ترک موسیقی‌های بد که کار راحتی هم نیست گفته شد.

در ادامه خانم رشیدنیا سؤالاتی را مطرح کرد سؤالاتی از قبیل اینکه: آیا دین اسلام دین نکن‌هاست، چه کسی این قوانین را وضع کرده، موسیقی بر روح تاثیر دارد، موسیقی بد کدام است و... وی در ادامه با پخش کلیپی از استاد رائفی‌پور از موسیقی برگردان گفت. وی در بیان معنای این موسیقی گفت: موسی قی برگردان یعنی موسیقی‌هایی که در ظاهر معنای بدی ندارد ولی وقتی برگردان می‌شود معنی ضدارزش‌ها می‌دهد. وی اضافه کرد: خودآگاه انسان‌ها فیلتر دارد ولی ناحودآگاه نه.

رشیدنیا در پایان با پخش کلیپی در مورد امام زمان(عج) و سفر دل به پشت خیمه امام عصر(عج) در بیابان و با عهد مهدی‌یاوران با امام عصر(عج) جلسه را تمام کرد.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 44 بازدید