برگرفته اخبار از سایت مذهب نیوز

١- آمار مسلمانان آمریکا از مرز 8 میلیون نفر گذشت

مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی اسلامی گفت: اسلام، پر انتشارترین دین در ایالات متحده بوده و تعداد مسلمانان این کشور از مرز 8 میلیون نفر گذشته است.
به گزارش سرویس بین‌الملل مرکز خبر حوزه، «نهاد عواض» در نشستی مطبوعاتی با انتقاد از برخی دشمنی‌ها و آزار و اذیت بر ضد مسلمانان آمریکا ابراز داشت: بیش از 17 هزار شکایت از مسلمانان آمریکا به این شورا ارسال شده است که در آن از مشکلات و سختگیری‌ها به دلیل مسلمان بودنشان شکایت کرده‌اند.
مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی اسلامی با بیان اینکه بسیاری از سختگیری‌ها و مشکلات بر ضد مسلمانان، ناشی از جهل آمریکایی‌ها نسبت به اسلام است گفت: بر اساس برخی نظر‌سنجی‌ها، 10 در صد از مردم آمریکا یعنی 30 میلیون نفر تصور می‌کنند که مسلمانان، ماه پرست هستند.
لازم به ذکر است اخیراً یکی از مراکز رسمی مطالعات آمریکایی اعلام کرد که سالانه بیش از 80 هزار نفر در این کشور مسلمان می‌شوند.

منبع: مذهب نیوز

٢- نمایشگاه گل عفاف با حضور نمایندگان مرکز امور زنان در کاشان افتتاح شد

به گزارش سرویس اجتماعی " ایونا " ؛ مریم ارشدی مدیر کل روابط عمومی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار ایونا با اشاره به ابتکار جالب دانشگاه کاشان در ارائه منشور پوشش دانشگاه های جهان به خصوص دانشگاه های غربی در این نمایشگاه اظهار داشت :در این نمایشگاه علاوه بر اینکه پوشش زن در ادوار مختلف تاریخی و نیز ادیان الهی نمایش داده شده بود شاهد ابتکار دانشگاه کاشان در ارائه منشور پوشش در دانشگاه های جهان بودم که بسیار جالب توجه بود.
ارشدی همچنین با اشاره به بخش ارائه محصولات پوششی در نمایشگاه یاد شده تصریح کرد :برگزاری چنین نمایشگاهی طبق نظر برگزار کنندگان آن می تواند جهت الگو دهی به طراحان و دوزندگان لباس بسیار موثر باشد .
مدیر کل روابط عمومی مرکز امور زنان در پایان اظهار داشت :حضور طراحان کشوری در این نمایشگاه از موارد قابل توجه در آن بود .
لازم به ذکر است نمایشگاه گل عفاف با حضور امام جمعه و مسئولین زیربط کاشان صبح امروز با هدف اشائه فرهنگ عفاف و حجاب در این شهرستان افتتاح گردیده و تا 5 مهر ادامه خواهد داشت.

منبع: مذهب نیوز

٣- آموزش حجاب باید از دوران ابتدایی صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری " ایونا " ؛ آیت الله عبدالنبی نمازی عضو مجلس خبرنگاران رهبری و امام جمعه کاشان در مراسم افتتاحییه نمایشگاه گل عفاف که امروز در کاشان برگزار شد. با اشاره به زوایای مختلف علمی فلسفی استدلالی ، امنیتی ، اجتماعی و شرعی ای که حجاب در پی دارد به تشریح جایگاه عقلی و فطری آن پرداخت .
به گزارش خبرنگار ایونا این عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه حتی کشورهای غربی با توجه به مبادرت شان در ترویج فرهنگ برهنگی حجاب را امری عقلی می دانند اظهار داشت : به عنوان مثال سارکوزی رئیس جمهور فرانسه با وجود اینکه آنقدر به برهنگی اهمیت می دهد که به خاطر کشف حجاب از سر دانشجویی خود به چنین حرکتی به طور مستقیم اقدام می کند اما به هیچ عنوان حاضر نیست خودش در نظر دیگران برهنه جلوه کند.
امام جمعه کاشان همچنین با اشاره به فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه از دامن زن است که مرد به معراج می رود. تاکید کرد : حجاب تکریم و عزت مندی برای زن است .
وی با اشاره به مقام ارزشمند زن تصریح کرد : با حجاب است که زن ارزشمند و مورد تکریم می باشد .

منبع: مذهب نیوز

/ 5 نظر / 6 بازدید
برادری

سلام خسته نباشید. ""فلسفه نام گذاری ها در حج"" به روزم و منتظر قدوم سبز شما.

فتوحی

سلام آپم خوشحال می شم سر بزنید. [گل]

مبشر

سلام از اینکه سر زدید متشکرم. لینک شدید...التماس دعا

حسین

با عرض سلام هفته ی دفاع مقدس گرامی باد یاعلی