انتخاب‌های ناب، دلیل عظمت مقام حضرت زهرا(سلام‌الله علیها)

در ادامه، سخنران جلسه مصداق‌هایی از زندگی حضرت فاطمه(سلام‌الله علیها) در جنبه‌های مختلف را بیان کرد و افزود: عظمت و مقام حضرت به دلیل انتخاب‌های ناب ایشان است، انتخاب‌هایی چون انتخاب همسر مؤمن بر غیرمؤمن، فقر بر ثروت، سخن بر سکوت و ایمان بر غیر ایمان.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) می‌توانستند زندگی مرفهی داشته باشند، اما هرگز اینگونه زندگی کردن را نپذیرفتند. حضرت فاطمه(سلام‌الله علیها) در سراسر زندگی خود هرگاه باطل در مقابل حق قرار می‌گرفت با تمام وجود از حق دفاع می‌کردند اگرچه همگان سکوت را بر سخن ترجیح می‌دادند.

در پایان علیانژاد اظهار داشت: آنان که خود را از پیروان راستین حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) می‌دانند باید همچون ایشان با تمام وجود پای امام زمان خود بایستند.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 1 نظر / 23 بازدید
حرف تو

سلام، با تشکر از شما "انتخاب‌های ناب، دلیل عظمت مقام حضرت زهرا(سلام‌الله علیها)" با آدرس:http://harfeto.ir/?q=node/41450 در سایت "حرف تو" انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: عالم صدف است و فاطمه (س) گوهر او / گیتی عرض است و فاطمه (س) جوهر او / برفضل وشرافتش همین بس که زخلق / احمد (ص) پدر است و مرتضی (ع) شوهر او یا علی