نشست واحد خواهران فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) با نماینده ولی فقیه و امام جمعه

در این نشست آیت‌الله ناصری در سخنانی دلایل نیاز جامعه به حکومت دینی و اهمیت مسئله ولایت فقیه را بیان کرد. نماینده ولی فقیه ضمن عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع) برخی فصیلت‌های این امام همام را به طور خلاصه برشمرد. ایشان در ادامه به بیان فضیلت‌های امام علی(ع) پرداخت: و افزود: در مقدمه شرح نهج‌البلاغه ابن‌ابی‌الحدید از علمای اهل سنت آمده است: که یکی از اختلاف‌های علمای اهل تسنن اعتراف به افضل بودن علی(ع) است، من از آن دسته‌ام که ایشان را افضل و سرچشمه علوم می‌دانم.

امام جمعه یزد در ادامه اظهار داشت: علوم ائمه(ع) مستند به علم رسول خدا(ص)، امام علی(ع) و در نتیجه قرآن و خداست. خدا در قرآن تأکید دارد که از پیامبر(ص) پیروی کنید. مکتب ما مکتب اهل‌بیت(ع) و حرفشان مستقیم از پیامبر(ص) و خداست. وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) در انقلاب به مردم ایران این نکته را فهماند که دستورهای اسلام به دو دسته تقسیم می‌شود: 1. تکالیف فردی و عبادی 2. تکالیف اجتماعی.

نماینده ولی فقیه هدف خلقت انسان را به انسان کامل تبدیل شدن بیان و تصریح کرد: :باید فانونی باشد که ما را به این هدف برساند و قطعاً بهترین قانونگذار، خداست که جسم و همه روحیات ما را می‌شناسد. مجریان قانون هم ابتدا انبیا و پس از آن افرادی که آنها معین کرده‌اند؛ یعنی ائمه و معصومین و در غیاب آنها افراد اصلحی که شرایطشان را امام زمان(عج) معین کرده، می‌باشند. و هرکس در این کشور خواهان مسئولیت و مقامی باشد باید از این جانشین اجازه بگیرد. این حکومت دینی است که قانون دینی، قانون حکمفرمای آن است.

آیت‌الله ناصری توضیحات مختصری پیرامون عبارت «سیاست ما عین دیانت ماست» بیان کرد: و  گفت: حکومت ما حکومت دینی است و طبق قران و از آن جدایی ندارد و البته که این موضوع به کام برخی خوش نمی‌آید.

سخنران جلسه، مهدی یاوران را به مطالعه شرایط حکومت دینی دعوت کرد تا بتوانند در برابر مخالف‌ها حرفی برای گفتن داشته باشند. سپس ایت‌الله ناصری با نقل قولی از امام راحل(ع) ضرر کمرنگ شدن قدرت ولایت فقیه را در جامعه اینگونه بیان کرد: آن جامعه سیلی خواهد خورد که نتواند بلند شود و در این سیلی خوردن آنهایی مقدم هستند که نام دشمن (آمریکا) ذکر لبشان بود.

امام جمعه یزد در پایان با ذکر چند پیشنهاد برای مذهبی‌ها جلسه را پایان برد؛ از جمله اینکه: علمتان را بالا بردن ببرید، اخلاقتان را در جامعه خوب کنید که افراد را به خود و این راه جذب کنید.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 95 بازدید