همه جهانیان، منتظر نجات‌دهنده‌ای هستند تا زمین را به نفع آنان از عدالت پر کند

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: زرتشتیان به سوشیانت معتقدند که در آینده متولد خواهد شد و می‌آید تا انحرافات دین زرتشت را برطرف کند..

دکتر طباطبایی ضمن اشاره به دین یهود و فعالیت‌های آن تصریح کرد: یهودیان معتقدند که در آخرالزمان ماشیح خواهد آمد و یهودیان را مسیحی واقعی کرده و با دیگر مسیحیان به آسمان خواهد رفت تا بقایای مردمان زمین که شامل مسلمانان و پیروان دیگر ادیان می‌باشند باهم بجنگند تا هنگامی که همه آنان نابود شده و زمین از آن‌ها پاک شود در آن هنگام است که ماشیح دوباره به همراه یهودیان و مسیحیان به زمین برمی‌گردد تا هزار سال خوشبختی برای آنان فراهم شود به همین خاطر است که یهودیان خود را هزاریون نیز می‌دانند. وی افزود: نکته جالب این‌که یهودیان در تلفظ حرف «س» گاهی اوقات «ش» را به جای آن به کار می‌برند پس با این وجود ماشیح همان«مسیح» است که دوباره ظهور می‌کند.

مسیحیت آیین دیگری بود که طباطبایی به آن پرداخت وی گفت: علمای مسیحی که انجیل را در دست نداشتند تصمیم گرفتند تا با توجه به مضامین انجیل اصلی و با توجه به منافع خودشان انجیل بنویسند و حدود 10 انجیل از آن انجیل‌ها پیدا شد که با اتفاق نظر علمای مسیحی چهار انجیل تحت عنوان اناجیل اربعه انتخاب شد که نام آن‌ها عبارت است از: متی , لوقا, مرقس و یوحنا. وی در تبیین این‌که چرا از بین 10 انجیل فقط 4 انجیل مورد قبول واقع شد و به دست مردم رسید گفت: یکی از 10 انجیل, انجیل برنابا بود که مفاهیم بسیار نزدیکی به قرآن داشت و برخلاف آن 4 انجیل که عیسی (ع) را خدا و پسر خدا معرفی می‌کردند، عیسی (ع) را بنده خدا می‌دانست نه خود خدا به همین دلیل کشیش‌های منفعت‌طلب برنابا را اعدام کرده و کتابش را ممنوع اعلام کردند. قابل توجه این‌که در همه اناجیل اربعه به ظهور دوم مسیح اشاره شده است.

لازم به ذکر است که در پایان دکتر طباطبایی مستندی از صهیونیسم‌های انجیل‌گرا را به نمایش گذاشت. مستندی که در صدد القای این مفهوم به مخاطبش بود که برای ظهور ماشیح باید اسرائیل بزرگ ساخته شود و اسرائیل بزرگ هم یعنی از نیل تا فرات  و از نیل تا فرات محل زندگی مسلمانان است پس برای آمدن ماشیح  مسلمانان باید از بین بروند. طباطبایی سخنرانی خود را با پاسخ به سوالات مهدی‌یاوران به پایان برد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 1 نظر / 27 بازدید
حرف تو

سلام، با تشکر از شما "همه جهانیان، منتظر نجات‌دهنده‌ای هستند تا زمین را به نفع آنان از عدالت پر کند " با آدرس:http://www.harfeto.ir/?q=node/43698 در سایت جامع وبلاگ نویسان استان سمنان انتشار یافت. به موج سایبری حقوق بشر آمریکایی بپیوندید. برای حمایت از این موج سایبری، مطالب خود را در قالب مقاله، خبر، یادداشت، عکس، طنز، شعر، داستان، پوستر، کلیپ صوتی و تصویری و... را به آدرس http://harfeto.ir/?q=node/43621 ارسال بفرمایید. یا علی