مهدی‌یاوران طرح «تا انتها حضور» در کارگاه خلاقیت

لازم به ذکر است طرح «تا انتها حضور» با کلاس‌های مهارتی فتوشاپ، عکاسی، خبرنگاری، خطاطی و... و اردوهای زیارتی در مرداد ماه ادامه می‌یابد.  

در حاشیه این کارگاه سرکار خانم سلطانی به بحث پیرامون ضرورت معرفت امام زمان(عج) و محبت ایشان پرداخت. وی ضمن تأکید بر نقش معرفت در ایجاد محبت گفت: خدا بدون هیچ چشمداشتی ما را آفریده و امکانات زندگی را بدون هیچ منتی در اختیار ما قرار داده و برای این‌که در بیابان دنیا سرگردان و تنها نباشیم چارچوبی به نام قرآن را برای ما گذاشته تا موفق شویم.  و موفقیت همان رسیدن به خدا و خدایی شدن است. وی افزود: خداوند برای این‌که این مفاهیم را بهتر بفهمیم واسطه‌ای بین ما و خود و قرآن قرار داده است و آن واسطه پیامبر(ص) است. پیامبر(ص) بعد از رحلت دو چیز گرانبها در میان ما باقی گذاشتند که اگر کسی به این دو (قرآن و عترت) چنگ بزند هرگز گمراه نمی‌شود. قرآن کتاب و کلید موفقیت است. وی افزود: کسانی که به دین کاری ندارند ارزش خود را بسیار پایین آورده‌اند. اگر ما دین و تکلیف نداشته باشیم با حیوان تفاوتی نداریم.

سلطانی تصریح کرد: کسی می‌تواند ما را از گمراهی نجات دهد که خودش آگاهی داشته و راه‌بلد باشد، ما به یک الگوی کامل و جامع نیازداریم و او امام است. امام برای انجام مسئولیت به این بزرگی به ابزارهایی نیاز دارد این ابزارها و ویژگی‌ها عبارتند از: 1. مقام عصمت: یعنی امام هیچ‌گاه اشتباه نمی‌کند این مقام است که موجب شده خدا به ما فرمان دهد با خیال راحت دستمان را در دست امام بگذاریم. 2. اعلمیت یعنی امام نسبت به هر موجودی علمش از همه بیشتر است و به احادیثی در این زمینه اشاره کرد. 3. واسطه فیض الهی. وی با اشاره به فرازی از زیارت جامعه کبیره خاطرنشان کرد امام محور و قطب عالم هستی است. مقام قدرت‌اللهی، شفاعت و افضلیت از ویژگی‌های دیگر امام بود که وی به آن اشاره کرد. سلطانی در پایان ضمن تأکید بر خودشناسی مهدی‌یاوران گفت: امام زمان(عج) آمدنی نیست آوردنی است تا کارهایمان درست نشود امام زمان(عج) نمی‌آیند.  

گفتنی است که مهدی‌یاوران در پایان نیز میهمان سفره افطار فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) بودند.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)یزد

/ 0 نظر / 29 بازدید