تشکیل فراکسیون مهدویت نباید به شکل تشریفاتی دنبال شود.

رییس فراکسیون روحانیون مجلس برلزوم روشنگری در عرصه مهدویت در جامعه تاکیدکرد وگفت: تشکیل فراکسیون مهدویت نبایدبه شکل تشریفاتی دنبال شود.
به دلیل اهمیت موضوع مهدویت ستاد هماهنگی جشنواره‌های مهدوی کشور در بیانیه این جشنواره‌ها که 19 مرداد ماه توسط حسین استادآقا، دبیر این همایش قرائت شد، خواستار تشکیل فراکسیون مهدویت در ذیل فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی شد تا بدین‌ترتیب این موضوع عقیدتی و فرهنگی در امور اجرایی و قانونگذاری کشور مورد توجه قرار گیرد.
همچنین حجت‌الاسلام مسعود پورسید آقایی، رییس پژوهشکده مهدویت نیز بر لزوم تشکیل این فراکسیون تاکید کرد. از همین رو بر آن شدیم تا درباره ضرورت و اهمیت تشکیل این فراکسیون با نمایندگان مجلس و مهدوی‌پژوهان گفتگو کنیم.

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر، رییس فراکسیون روحانیون مجلس و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی پیرامون ضرورت تشکیل فراکسیون مهدویت در مجلس به خبرنگار شبستان گفت: وجود فراکسیون مهدویت امری مطلوب است و همان‌گونه که فراکسیون غدیر در مجلس وجود دارد و به مباحث مربوط به غدیر می پردازد، لازم است به بحث مهدویت نیز که از اصول حاکم بر حیات فعلی امت اسلام و تجلی این دین الهی است نیز توجه شود.

وی اظهار کرد: آینده جهان با مهدویت و ولایت فقیه گره خورده است و بحث مهدویت، بحث امروز دنیا است. اما گاهی به ادعاهای دروغین در حوزه مهدویت برخورد می کنیم که لزوم پرداختن به مهدویت با حساسیت و شفافیت بیشتر را بیش از پیش ایجاد می کند.

شبستان نیوز

/ 0 نظر / 5 بازدید