چگونه عباسِ امام زمان(عج) شویم؟

برای دست یافتن به فضیلت معرفت امام زمان(عج) باید تمامی اعمال ما در جهت ایشان باشد و برای این‌که اعمال ما رنگ امام زمانی به خود بگیرد ابتدا باید دلمان آماده شود زمانی که رنگ امام زمان(عج) در دل ما پدیدار شود سعادت تشرف به خدمت ایشان را پیدا خواهیم کرد ولی باید توجه داشت که دیدار امام زمان(عج) خیلی مهم نیست و به گفته آیت‌الله بهجت(ره) مهم این است که دل با امام زمان(عج) باشد. حسینی افزود: برای این‌که دلمان را به مولایمان معطوف کنیم باید خود را از معاصی دور نگاه داریم و اگر عقیده قلبی داشته باشیم که امام زمان(عج) در همه حال بر اعمال ما ناظر هستند و حتی طبق روایتی پرونده اعمال ما در روزهای دوشنبه و پنجشنبه خدمت ایشان می‌رود این خود سبب می‌شود که ما به اعمال خویش توجه ورزیم و از معاصی فاصله گیریم.

این مشاور مذهبی تصریح کرد: اگر بخواهیم عباس امام زمان(عج) شویم باید از رفتارهای حضرت عباس(ع) الگو بگیریم. اولاً: این‌که نباید گناه کنیم همانند حضرت عباس(ع) که از معاصی فاصله داشتند و این مهمترین شرط است. ثانیاً: باید مانند حضرت عباس(ع) که همیشه مطیع ‌امام حسین(ع) بودند ما نیز مطیع مولایمان امام زمان(عج) باشیم. حضرت عباس(ع) همیشه نگاهشان به دهان امام حسین(ع) بود تا بلافاصله از دستورات ایشان پیروی کنند پس ما نیز باید از دستورات حضرت مهدی(عج) که همان دستورات الهی است تبعیت کنیم.

توجه به نماز اول ویژگی دیگری بود که خانم حسینی برای عباس امام زمان(عج) شدن به مهدی‌یاوران توصیه نمود. وی اضافه کرد: خود امام زمان(عج) بسیار به این مسئله مهم توجه دارند و بعد از شنیدن اذان مؤذن اولین اقامه کننده نماز در کل کره خاکی حضرت مهدی(عج) هستند پس ما نیز باید در انجام این فریضه بزرگ الهی از این بزرگوار تبعیت کنیم. حسینی افزود: در وهله بعد باید به احترام به پدر و مادر توجه کرد؛ زیرا امام زمان(عج) آن را دوست دارند و ما باید از خواسته ایشان پیروی کنیم. امام زمان(عج) به آیت‌الله مرعشی نجفی(ره) فرمودند: «پدر و مادر را دریاب».

سخنران جلسه گفت: همچنین امام زمان(عج) نگاه به نامحرم را دوست ندارند؛ زیرا سبب لرزیدن دل می‌شود و گناهان بزرگ‌تر را در پی‌دارد حضرت عباس(ع) چشم خویش را فدای امام حسین(ع) کردند لااقل ما چشم خویش را کنترل کنیم. همچنین باید توجه داشت که حضرت عباس بسیار باادب بودند و هیچ‌وقت جلوتر از امام حسین(ع) حرکت نکردند و ما برای احترام‌گذاری به امام زمان(عج) باید ایشان را افضل و برتر از خویش بدانیم. حضرت علی(ع) فرمودند: «بزرگترین سرمایه برای انسان ادب اوست.» و ما باید برای دست یافتن به ادب کامل در 4 زمینه ادب را رعایت کنیم: 1. ادب به خدا؛ یعنی شرم از گناه کردن 2. ادب نسبت به پیامبر(ص) و آل ایشان. 3. ادب به والدین 4. ادب نسبت به خود؛ یعنی آن‌قدر درک و فهممان از ارزش خویش بالا رود که به خود اجازه خودفروشی ندهیم و خودفروشی همان گناه کردن است.

این استاد حوزه در پایان خاطرنشان کرد: باید متوجه وفاداری خویش به امام زمان(عج) باشیم. حضرت عباس(ع) تا آخرین لحظه نسبت به اباعبدالله‌الحسین(ع) وفادار بود و آن را به امام حسین(ع) ثابت نمود. ما نیز برای این‌که وفاداری خویش را به سرورمان اعلام داریم باید به خدا، شهیدان و ولایت فقیه وفادار باشیم. اگر خودسازی کنیم و به این مسائل توجه نماییم ایشان خود مانع گناه کردن ما شده و اصلاً خود آن بزرگوار به سمت ما می‌آیند.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

/ 2 نظر / 138 بازدید
حرف تو

سلام، با تشکر از شما "چگونه عباسِ امام زمان(عج) شویم؟ " با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/42866 در سایت "حرف تو" انتشار یافت. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم. هدیه سایت "حرف تو" به شما: بدون ترک گنه انتظار بی معناست..........امید دیدن روی نگار بی معناست یا علی520

سید علیرضا

به ضریح کبود مادرت قسمت میدهم یا مهدی ! مرا بساز .........