یک اردوی جهادی- فرهنگی و عاشقی مهدی‌یاوران نوجوان با امام عشق(عج)

اردوی «تا انتها حضور» با مراسم اختتامیه آغاز شد؛ اختتامیه و پایان دادن به بدی‌ها و هواهای تفسانی و شروعی دوباره برای پرواز روح. مراسم ابتدا با دعای فرج آغاز شد، سپس با کلیپ پشت صحنه کادر برای برگزاری اردو و اجرای تئاتر ادامه یافت، پس از آن خانم ارکان، استاد نجوم برای مهدی‌یاوران از آیاتی مرتبط با علم نجوم گفت و به معرفی قمرها و صورت‌های فلکی پرداخت. وی همچنین از تفاوت ستاره و سیاره گفت و اطلاعاتی در مورد ماه و طالع‌بینی با استفاده از ستاره‌ها بیان کرد.

مهدی‌یاوران جوان در روز دوم اردو پای سخنان شیرین خانم رشیدنیا از اساتید حوزه علمیه یزد در مبحث اخلاق نشستند. این کلاس بانشاط با بازی مار و پله شروع شد که بچه‌ها مهره‌های آن بودند و از خانه‌های فضایل و رذایل اخلاقی رد می‌شدند و خانم رشیدنیا در مورد این خصوصیات توضیحاتی بیان می‌کرد. بخش دوم با متاظره‌ پیرامون موسیقی بین دو نفر از مخالفین و موافقین موسیقی و جمع‌بندی خانم رشیدنیا ادامه یافت. اجرای سرود همگانی و بحث دیدار با امام عصر(عج) برنامه‌های دیگر این جلسه بود.

قبل از ورود  به دومین سخنرانی، مهدی‌یاوران از تونلی که جنایات اسرائیل را بیان می‌کرد رد شدند و سخنران استاد ابراهیم دهقان در مبحث دشمن‌شناسی سخنرانی را شروع کرد، وی مبحث یهود را از زمان پایه‌گذاری تا هنگامه ظهور بیان کرد.

مراسم شبی با موعود با عنوان «من الغریب الی الحبیب» از برنامه‌های دیگر این اردو بود؛ شبی که به مهدی‌یاوران عنوان خط‌شکن لشکر سید علی دادند و تأکید کردند باید در این راه سرباز واقعی باشید و کار کنید  سخنران این برنامه آقای ظفرنیا از کارهایی  که باید در زمان غیبت انجام داد سخن گفت. وی اظهار داشت: بدتر از دشمن دوستانی هستند که طرز فکر دشمن را دارند.

سومین روز اردو با قرائت دعای ندبه و سخنرانی حجت‌الاسلام مرتضی دهقانی همراه بود. سپس با مولودی‌خوانی خانم موسوی به مناسبت ایام ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت زهرا(س) ادامه یافت. سخنرانی خانم حاجی‌پور پیرامون رابطه دختر و پسر و کشش و گرایش جنس مخالف و سخنرانی خانم راسخایی پیرامون امام و ولایت فقیه و وظیفه افراد مذهبی در این باره از بخش‌های دیگر بود. در ادامه آقای ابرو بالا کارشناس طب سنتی به سخنرانی پرداخت. وی با معرفی مزاج‌ها، علائم و عواقب غلبه آنها از راه حل‌های رفع آن نیز گفت. غروب روز جمعه نماز استغاثه با تب عاشقی به صورت دسته‌جمعی برگزار گردید.

شام جمعه اردوگاه شهید صدوقی(ره) سانیچ در مراسم درخشان شبی با شهدا میزبان خانواده شهید موسوی از شهدای مدافع حرم بود. سخنران جلسه از کرامات شهدا به خصوص شهید ابراهیم هادی گفت، پس از آن تشییع نمادین شهید محمدخانی با تابوت واقعی خود شهید انجام شد که حال و هوای معنوی عجیبی داشت. سپس دختر و همسر شهید موسوی به مهدی‌یاوران پلاک‌هایی را اهدا کردند. همچنین در شب عملیات، مراسم حنابندانِ خط‌شکنان لشگر سیدعلی با دستان مبارک خانواده بزرگوار شهید موسوی انجام شد.

روز پایانی روز عملیات بود که در سه مرحله انجام شد: مرحله اول؛ کوهنوردی و خوردن صبحانه در کوه و سخنرانی حجت‌الاسلام دهقانی پیرامون فواید توجه و تفکر در کوه با توجه به قرآن و اهکار آتش روشن کردن در طبیعت با وجود باد به صورت عملی. مرحله دوم؛ ورزش‌هایی از قبیل سینه‌خیز، پا مرغی، پرتاب لاستیک، طتاب، تیراندازی  به صورت گروهی که برحسب همین امتیازها پازل‌هایی از نقشه اردوگاه برای پیدا کردن مواد غذایی داده می‌شد. مرحله سوم؛ پیدا کردن مواد غذایی و پختن ناهار بود.

این اردوی جهادی- فرهنگی با مراسم افتتاحیه و شروعی با امام زمان(عج) در یک زندگی نو به کار خود پایان داد. این مراسم با پخش کلیپ پشت صحنه آغاز شد و پس از آن آقای کریمی، مدیر عامل فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) در رابطه با ارتباط با امام عصر(عج) و نتایج آن سخنرانی کرد. وی در پایان یادی هم از شهید مدافع حرم، محسن حججی کرد.

گفتنی است در پایان این اردوی سه روزه معنوی و مهدوی به برگزیدگان مسابقه «ناهار خوشمزه» جوایزی اهدا شد.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 77 بازدید