باید با عاشورا جوامع را برای ظهور آماده کنیم

حجت‌الاسلام اردکانی سخنرانی خود را اینگونه آغاز کرد که انسان‌ها برای فهم بیشتر مطالب باید الگوی عملی آن را مشاهده کنند. وی اضافه کرد: خداوند نیز از همین روش استفاده کرده و تمام آن را در قیام امام حسین(ع) به تصویر کشیده است. وی همچنین نمونه‌‌هایی چند از این الگوها را بیان کرد.

سخنران جلسه در ادامه اظهار داشت: خوب‌ها و بدها را در کربلا درک کنید دلیل آن را بیابید و نکته‌های کربلا را بفهمید.

وی دلیل پرداختن به بحث را اینگونه بیان کرد که آرزوی انبیا و امامان(ع) ظهور است و ما باید آن را به تحقق برسانیم. باید با استفاده از نکات عاشورا زمینه‌ساز ظهور شویم اول پیام‌ها و درس‌های عاشورا را بفهمیم و با حال مطابقت دهیم و جوامع را برای ظهور آماده کنیم و بعد پیام امام حسین(ع) را به جهانیان برسانیم.

اردکانی درباره جهانی کردن پیام امام حسین(ع) گفت: الان صفحه‌های مجازی در دست ماست باید خلاقیت و نوآوری داشته باشیم. روضه‌های امام حسین(ع) بین‌المللی است پیام آن را هم باید جهانی کرد. وی افزود: پیاده‌روی اربعین پیام امام حسین(ع) را یه جهان رساندن است.

حجت‌الاسلام اردکانی پیرامون ارتباط عاشورا و ظهور گفت: وقتی مردم جهان امام حسین(ع) را شناختند و عاشق ایشان شدند نیاز به منجی‌ای چون امام حسین(ع) را احساس می‌کنند وقتی امام زمان(عج) ظهور می‌کنند و می‌گویند: «إن جدی الحسین(ع)» همه به سمت ایشان روی می‌آورند.

وی در پایان سخنرانی به نکته‌های زیارت عاشورا برای رسیدن به ظهور اشاره کرد و منابعی را نیز در این زمینه به مهدی‌یاوران معرفی کرد.

مرثیه‌سرایی و قرائت زبارت عاشورا پایان‌بخش برنامه‌های این نشست بود.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 56 بازدید