برپایی جشن ولادت منجی عالم بشریت(عج) توسط مهدی‌یاوران فرهنگسرای امام مهدی(عج)

خانم حسینی در ابتدا با اشاره به آیه 105 سوره توبه که می‌فرماید: «وَقُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَى اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ...» گفت: هر عملی که شما انجام دهید خدا و رسول خدا(ص) و مومنون(هل‌بیت(ع)) می‌بینند. وی با اشاره به این کلام نورانی امام زمان(عج) که می‌فرمایند: «ما از احوالات پیروان‌مان آگاهیم» گفت: هر عملی که انسان انجام می‌دهد تحت نظر خداست نه تنها خدا بلکه بنابر اذعان آیه، رسول خدا(ص) و اهل‌بیت(ع) هم می‌بینند و ما همه تحت نظر و توجهات حضرت هستیم. عالم طفیل وجود حضرت مهدی(عج) سیر طبیعی‌اش را ادامه می‌دهد همه امورات وبرنامه‌های ما تحت نظر حضرت است. کسی که خود را در محضر امام زمان(عج)  احساس می‌کند گناه نمی‌کند.

این استاد حوزه علمیه اظهار داشت: در شب نیمه شعبان در مملکت اسلامی به اسم شیعه چند نفر دل امام زمان(عج) را خون می‌کنند و برای ارضای غرائز شهوانی خودشان دل حضرت را می‌لرزانند و چند نفر دلداده حضرت هستند؟ همه بدانید که در جمیع حالات تحت نظر امام زمان(عج) هستید دیدن امام زمان(عج) مهم نیست که دل با ایشان بودن مهم است. چون ما هرچه جلو می‌رویم در آستانه ظهور حضرت هستیم. اگر کسی بخواهد امام زمان(عج) را از خودش راضی و خشنود کند  تنها راهش انجام فرائض و ترک گناه است. اگر ما ترک گناه در زندگی داشته باشیم و بدانیم یک ترک گناه باعث می‌شود ما یک قدم به امام زمان(عج)  نزدیک شویم تمام زندگی ما رنگ و بوی حضرت می‌گیرد. اگر انجام واجبات و ترک گناه داشته باشد دیگر نمی‌خواهد او به دنبال امام زمان(عج) برود کار به جایی می‌رسد که امام زمان(عج) دنبال او می‌آیند. لحظه‌ای که چشمت را می‌بندی و به نامحرم نمی‌گشایی آن لحظه، لحظه دیدار تو با حضرت است اگرچه تو نمی‌بینی.

حسینی خاطرنشان کرد: شواهد نشان می‌دهد که آقا دارند می‌آیند ما برای امام زمان(عج) چه کردایم؟ اگر  ان‌شاءالله آقا بیایند آیا همه اعلام آمادگی می‌کنند و دست بیعت با حضرت می‌دهند؟ روزهای جشن و سرور که به نوعی اعلام آمادگی می‌کنیم ببینید در کنار و قالب این جشن‌ها چقدر معصیت‌های مختلف رخ می‌دهد و این بی‌انصافی و بی‌رحمی است که ما تحت لوای حضرت جمع شویم بدعت‌ها و آسیب‌های اجتماعی که در خصوص این جشن‌ها است را ببینید این‌گونه نمی‌شود منتظر ظهور حضرت باشند! بعضی جشن‌ها جنگیدن با اهل‌بیت(ع) است. حق و باطل را بشناسیم جنگیدن و کم گذاشتن برای اهل‌بیت(ع) عقوبت سختی دارد.

سخنران مراسم، با تاکید بر لزوم الگوگیری زنان از حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت فاطمه(س) خانه‌نشین نبود فاطمه(س) در همه عرصه‌های اجتماعی شرکت می‌نمود ولی وقتی بیرون ظاهر می‌شدند نمی‌توانست فهمید زیر این چادر پیر است یا جوان. وی افزود: امام زمان(عج) از ما بیشتر انتظار دارند ما چقدر توانسته‌ایم خود را به مهدی(عج) نزدیک کنیم؟ چقدر توانسته‌ایم پا روی حوائج نامشروعمان و چبزهایی که ما را از مهدی فاطمه(عج) دور کرده است، بگذاریم. وی در ادامه نیز بر اهمیت شب نیمه شعبان و لزوم بهره‌برداری از آن برای دعا برای امام زمان(عج) تاکید نمود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم فرهنگ مهدویت ترویج و تبلیغ شود و همه مهدی‌شناس و دلداده امام زمان(عج) شوند و فرزندانمان را عاشق امام زمان(عج) کنیم با اجرای فرامین الهی و خواندن نماز اول وقت ممکن می‌شود. اگر فرهنگ مهدوی بخواهد زیر سقف خانه‌های ما اجرایی و عملی شود با اجرای نماز ممکن است خود نماز انسان را به مراتب عالی می‌رساند و با نماز می‌شود به مهدی فاطمه(عج) وصل شد. بچه‌های کوچک را رها نکنید از همان ابتدای کوکی شروع کنید. اگر می‌خواهید فرهنگ مهدویت درون خانه ما بیاید باید یک دوره مطالعات مهدی‌شناسی را باز کنید. وظیفه ماست که در کنار تربیت جسمی که برای فرزندانمان داریم به تربیت دینی آن‌ها بیشتر برسیم. وقتی همه زندگی ما رنگ و بوی امام زمان(عج) پیدا کرد فرزندان ما هم رنگ و بوی امام زمان(عج) پیدا می‌کنند.

خانم حسینی در پایان تاکید نمود: با امام زمان(عج) عهد ببندیم تا سبب نزدیکی و نگاه آقا را فراهم کنیم. وی خطاب به جوانان گفت: امام زمان(عج) احترام به پدر و مادر، تلاوت قرآن، دریافتن ضعفا، صله رحم و... را دوست دارند. یار و منتظر قدوم مهدی(عج) تلاوت کننده قرآن و عمل‌کننده به فرامین قرآن است. با امام زمان(عج) پیمان ببندید تا کاری کنید که دل امام زمان(عج) را شاد و راضی کنید. شب نیمه شعبان، شب عهد بستن با امام زمان(عج) است. امکان ندارد شما عهد ببندید در همه امورات زندگی دل امام زمان(عج) را شاد کنید ایشان این امر را بی‌پاسخ بگذارند. تا در رأس همه حوائجمان دعا برای امام زمان(عج) نشود از ظهور حضرت خبری نیست.

 روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج) یزد

/ 0 نظر / 21 بازدید