المنار: آنچه آیت‌الله خامنه‎ای به اوباما فهماند

ظاهر قضیه این است که باراک اوباما حاضر شده انتقادات امریکایی‎ها را به جان بخرد و حتی خانواده خود را هم در تبریک سال نو به ایرانی‎ها شریک کند. او می‎خواهد با ابراز علاقه به فرهنگ ایرانیان، آن‎ها را به خود جذب نماید و متقاعدشان کند تا از رهبران خود بخواهند برای خاتمه دادن به پرونده هسته‌ای اقدام عاجلی به‎عمل آورند.

مطالعات راهبردی امریکا هم در این خصوص نشان می‎دهد که واشنگتن به دنبال راهکاری برای جذب نسل سوم انقلاب اسلامی است تا از این رهگذر صفحه جدیدی در روابط تهران-واشنگتن گشوده شود. امریکا سعی دارد با القای این مسأله که "تحریم‌ها ایران را به میز مذاکره کشانده" ایرانی‎ها را قانع کند تا در مذاکرات هسته‎ای تغییر موضع دهند.

اوباما با انتشار پیام نوروزی خواست خود را به ازسرگیری روابط با تهران متمایل جلوه دهد تا بلکه از ایران امتیاز بگیرد؛ ولی سخنرانی نوروزی آیت‎الله خامنه‎ای، او را به پله اول برگرداند و ناکام گذاشت.

آیت الله خامنه ای به اوباما فهماند که کاخ سفید به‎خاطر فشار کنگره نمی‎تواند تمام تحریم‎ها را طبق توافق ژنو لغو کند و به همین خاطر نیز ایرانی‎ها اظهارات رئیس جمهور امریکا را صادقانه نمی‎دانند.

اوباما خود را به فراموشی زده بود، ولی رهبر ایران قبل از به پایان بردن بیانات خود ضمن تأکید بر دشمنی ایران با امریکا، به وی فهماند که زبان تهدید در مقابل جمهوری اسلامی کارساز نیست و تحریم و تهدید به حمله نظامی، ایران را نمی‎ترساند و از ایستادگی در برابر غرب بازنمی‎دارد.»»

/ 1 نظر / 65 بازدید
niloofar

سال نو مبـــــــــــــــــــــــــــــارک اميدوارم در سال 94 به همه ي آرزوهاتون برسين![گل][گل][گل]