برگزیده اخبار از سایت موعود+مذهب نیوز

١_تعرض اسرائیلی‌‌ها به آرامگاه حضرت یوسف

دست‌کم یکصد شهرک‌نشین به همراه نیروهای نظامی اسرائیلی، به شهر نابلس در کرانه باختری حمله کرده و به آرامگاه حضرت یوسف تعرض کرده‌اند.
به گزارش ادیان نیوز ،ساری الخلیلی خبرنگار پرس تی‌وی سه‌شنبه (6 مهر) گزارش داد، شهرک‌نشینان با پشتیبانی نیروهای اسرائیلی دوشنبه شب به آرامگاه حضرت یوسف حمله کرده‌اند.بنا بر این گزارش ،سه خودروی نظامی اسرائیلی گروهی از شهرک‌نشینان را در این حمله همراهی می‌کرد.آرامگاه حضرت یوسف از سال 2000 و به دنبال درگیری‌ در این منطقه، به روی شهرک‌نشینان اسرائیلی بسته شد.
نیروهای اسرائیلی پیش از این نیز بارها اماکن مقدس در فلسطین را مورد اهانت قرار داده‎اند که این مسأله خشم پیروان ادیان الهی در سراسر جهان را به دنبال داشته است.
سازمان‌های دینی و نهادهای حقوقی هنوز واکنشی به اقدام اهانت‌آمیز اخیرنظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی نشان نداده‌اند.
منبع:موعود
 
٢_کتابی که پنتاگون خرید و خمیر کرد(+عکس)

این عکس جلد کتاب " عملیات قلب سیاه " است که توسط آنتونی شفر یک افسر اطلاعاتی سابق آمریکا نوشته شده و در آن به اسناد محرمانه ای درباره حملات یازده سپتامبر و چگونگی آغاز جنگ افغانستان اشاره کرده است.
به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز پنتاگون بلافاصله اقدام به خرید هزاران نسخه از این کتاب کرده و همه را خمیر کرده است و اکنون تنها نسخه سانسور شده آن در کتاب فروشی ها موجود است.
این اقدام به شدت با اعتراض محافل آزادی خواه آمریکا و مدافعان ازادی بیان مواجه شده است.

منبع:موعود 

٣_تبدیل یک مدرسه کاتولیک درانگلیس به مدرسه‏ای اسلامی

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه "ایندیپندنت"چاپ انگلستان در خبری نوشت: تا یک دهه پیش، مدرسه "قلب مقدس" در منطقه "لانکشایر" شهر "بلک برن" نمونه‏ای از شکوفایی مسیحیت به شمار می‏رفت و 91 درصد از دانش‏آموزانش مسیحی کاتولیک بودند، اما اکنون شمار جمعیت مسیحیان مدرسه به کمتر از 3 درصد رسیده است.
این روزنامه در ادامه خبر خود می‏افزاید: در پی این تغییرات و پیشی گرفتن تعداد دانش آموزان مسلمان از دانشاموزان کاتولیک خانم «ابریشه سالفورد» مدیر مدرسه تصمیم به مشورت با متصدیان مسجد محلی آن منطقه گرفته است؛ زیرا با این وضعیت جایی برای کلیسای کاتولیک در مدرسه باقی نمانده است.
گفتنی است افزایش جمعیت مسلمانان در بریتانیا، نگرانی سیاستمداران و رسانه ها این کشور را در پی داشته است.

منبع:مذهب نیوز

۴_نماز می خوانیم اما اسلام و پیامبر را قبول نداریم

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آتی نیوز، فرقه زرتشت معتقدان به "پیامبر کرد"؛ اخیراً در مناطقی از غرب کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.
بدنبال فعالیت فرقه های مختلف در غرب کشور از جمله جماعت‌هایی با عناوینی چون تبلیغ و دعوت و ... که از چند سال قبل شروع به تبلیغ خود می کنند، فرقه ای جدید بنام زرتشت که معتقدند پیامبر زرتشت کرد بوده در بین تعداد معدودی از جوانان و دانشجویان در مناطقی از غرب کشور فعال شده‌اند.
این گزارش حاکی است، این فرقه معتقدند پیامبر اسلام عرب بود و زرتشت پیابر کرد بود و اکراد باید از پیامبر خود زرتشت پیروی کنند.
جالب اینکه برخی از اعضای این فرقه همچنان به اقامه نماز می پردازند اما دین اسلام و پیامبری حضرت خاتم را قبول ندارند.

منبع:مذهب نیوز

/ 4 نظر / 7 بازدید
ایرانی

با سلام شهادت امام صادق (ع) تسلیت باد. اللم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد.....

سالومه

با سلام و عرض تشکر بخاطر اطلاع رسانی 1- در مورد تعرض اسرائیلی ها به آرامگاه حضرت یوسف، میشه گفت انگار ما رو عادت دادن که هر از چند گاهی یکی از این خبرها بشنویم عادت انسانهای ضعیف همینه اگه قدرت و شعور داشتن که دست به چنین کارهای بچه گانه ای نمیزدن 2- در مورد خبر تبدیل یک مدرسه کاتولیک درانگلیس به مدرسه‏ای اسلامی هم ... خوبه ، خدا رو شکر ، با توجه به اینکه هر دینی که از وحدانیت پروردگار صحبت کنه ..چه مسیح پیغمبرش باشه ، چه محمد ص ، مورد احترام هست، ولی همین که بشنویم انساهایی که بعنوان دین کامل اسلام رو قبول دارن و زحمت تغییر دین رو به جون می خرن هنوز هم زیادند، جای خوشحالی داره 3- در مورد خبر 4 هم که .... نمونه بسیارند !!! پاینده باشید

غزل

آئينه بود و سنگ دلش را شکسته بود عمري به پاي لحظه ي مرگش نشسته بود آن شب دلش براي زيارت گرفته بود از شوق وصل بند دل از هم گسسته بود صادق ترين سروده ي ديوان کردگار از آن همه دروغ از آن شهر خسته بود تکرار قصه ي علي و بند و کوچه هاست روشن ترين دليل همان دست بسته بود پاي پياده در پي مرکب امام عشق انگار روي اسب مغيره نشسته بود بر خاک خورد و گفت که اي واي مادرم آن شب، شب زيارت پهلو شکسته بود سلام شهادت حضرت امام صادق علیه السلام تسلیت به روزم یا علی

مبشر

سلام ممنون سر زدید.خبرهای جالبی بود[گل]