برپایی جشن میلاد کریم اهل‌بیت(ع) با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم

این استاد حوزه اظهار داشت: سومین و چهارمین ویژگی این است که مؤمن هم از خدا خشیّت دارد و هم خوف از سوءالحساب. خشیت یعنی اینکه انسان از عظمت و احترام فوق‌العاده‌ای که برای کسی قائل است لرزه‌ای بر دلش بنشیند که خشیت ناشی از احترام است ناشی از معرفت و درک عظمت. وی اضافه کرد: خوف ترسی است که عمومی است. انسان از ظلم، حیوان موزی و مرض خوف دارد ولی انسان عاقل از سوءالحساب. وی افزود: در رابطه با سوءالحساب می‌دانیم که خدا بدحساب نیست بلکه به این است که انسان در زندگی به گونه‌ای رفتار کند که خداوند حسابش را سخت گیرد. ما دو نوع حساب داریم حساب آسان که خداوند برآن فرد آسان می‌گیرد و حساب سخت که خدا بر ان فرد سخت می‌گیرد. خدا ظلم نمی‌کند، انسان مومن باید از سوءالحساب بترسد.

صبر و استقامت، پنجمین ویژگی بود که مدیر حوزه علمیه حضرت زهرا(س) به آن اشاره کرد و گفت: مؤمن باید صبر کند و بداند که با پایداری به آسانی می‌رسد. ششمین ویژگی اینکه مؤمنان کسانی هستند که نماز را بپامی‌دارند. ویژگی هفتم اینکه مؤمن به صورت آشکارا و پنهان انفاق می‌کند. و ویژگی آخر این است که بتوانیم بدی‌ها را با نیکی دفع کنیم.

گفتنی است: مولودی‌خوانی و پخش کلیپ جشنواره فرهنگی بیعت در غربت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. در پایان نیز مهمانان خدا بر سرسفره کریم اهل‌بیت(ع) افطار کردند.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 42 بازدید