خبر برگرفته از سایت موعود

١- تشیع در امریکای امروز
دربارة جمعیّت مسلمانان و نیز دربارة تعداد گروه‌های مذهبی در آمریکا اختلاف نظر بسیاری وجود دارد. گروهی اعلام کرده‌اند که مسلمانان در آمریکا اصلاً نمی‌توانند بیش از دو میلیون نفر باشند; در حالی که اگر شما فقط به کتاب تلفن مراجعه کنید، اسم مسلمانان بیش از دو میلیون نفر است.
«جامعة شیعیان آمریکا» را در وهلة نخست می‌توان به دو گروه بزرگ تقسیم کرد:
گروه اوّل، شیعیان مهاجری هستند که حدود صد و هشتاد سال پیش، از کشورهای مسلمان به آمریکا مهاجرت کردند.
گروه دوم، آمریکایی‌هایی هستند که به علّت‌های گوناگون، از جمله، تبلیغات صوفی‌ها، مسلمان می‌شوند. البتّه بیشتر مسلمانان آمریکایی آفریقایی تبار، ابتدا سنّی شده‌اند و بعد تحت تأثیر روحیه و شخصیّت امام خمینی(ره) و پیروزی «انقلاب اسلامی ایران» به تشیّع روی آورده‌اند.
. 
پس از یازدهم سپتامبر، مردم مسلمان، بیشتر با غیر مسلمانان ارتباط پیدا کردند; ولی نه به این منظور که غیر مسلمانان را مسلمان کنند؛ بلکه به این منظور که به آنان بگویند که بیایید با مراکز اسلامی و اعتقادات ما آشنا شوید. به اعتقاد من، هر
اعتقاداتشان به مسیحیان و پیروان دیگر مذاهب دارند.  آنان این طور حساب کرده‌اند که اگر از مساجد و مراکز اسلامی بپرسیم که چند عضو رسمی دارند و تعداد این افراد را با هم جمع کنیم و بعد تعداد فرزندان آنان را نیز حساب کنیم، می‌توانیم بگوییم که تقریباً دو میلیون نفر مسلمان وجود دارد. امّا گروه‌های دیگر، تعداد مسلمانان در آمریکا را حدود هشت تا ده میلیون نفر می‌دانند. بیشتر گروه‌هایی که منصفانه سخن گفته‌اند، تعداد مسلمانان را شش تا هفت میلیون نفر تخمین زده‌اند. البتّه در این زمینه که از آن میان، چند نفر شیعه هستند، هیچ آمار مشخّصی در دست نیست! 
منبع:موعود
 
٢- سهم امام مهدی در رسانه های جمعی چقدر است؟
 
به هر دلیل و حکمت عادت کرده‌ایم که سهم امام را تنها از خمس اموال منقول و غیرمنقول محاسبه کنیم، در حالی که با صد تدبیر و حیله هم از ادای آن حدّاقل می‌گریزیم، در حالی که در نزد آبرو، اعتبار، قلم، وقت ما و برنامه‌های رسانه‌ای رسمی و غیررسمی ما سهم بزرگی از حقّ امام باقی است که الزاماً باید پرداخته شود.
امروز هم طبق معمول و سابقة قریب به دویست برنامة رادیویی که طیّ آنها همواره از دشمنان اسلام، شیعه و ایران و عملکرد آنها گفته‌ام و آخرین خبرها و حوادث جاری را با رویکرد مهدوی تحلیل کرده‌ام، در پی کشف خبری و روایتی بودم؛ امّا دیدم سوژه‌ای واضح‌تر و خبری داغ‌تر از برنامة «تا جمعة ظهور» و مشابه آن در سایر برنامه‌های صدا و سیما نیست. آن هم بعد از دو هفته تعطیلی برنامه‌های مهدوی.
گویا عادت کرده‌ایم هر کجا کم آوردیم، از سهم این برنامه‌های کوتاه که یک میلیونیوم ساعت از جمع کلّیة برنامه‌های فرهنگی رسانه‌های رسمی و غیررسمی هم نمی‌شود، کم کنیم.
از همین جا بود که خواستم خودم و دوستانم را متذکّر این معنی شوم و از زبان حضرات معصومان(ع) عرض کنم که:
«دنیا و هر چه در آن است، متعلّق به خدا، رسولش و ما اهل بیت است.»
به قول شاعری:
می‌تراود از تو بوی زندگی            هست لبریزت سبوی زندگی
روح آبیِ تو سرشار خدا            خندة زیبا به روی زندگی
امام علی(ع) خطاب به «رمیله» فرمودند:
«هیچ مؤمنی بیمار نمی‌شود، مگر اینکه ما هم به خاطر او بیمار می‌شویم و هیچ مؤمنی غمگین نمی‌شود، مگر اینکه ما هم در غم او غمگین می‌شویم و هیچ دعایی نمی‌کند، مگر آنکه ما به دعای او آمین می‌گوییم و سکوت نمی‌کند، مگر آنکه ما برایش دعا می‌کنیم.»این سخن جز آن است که امروزه روز، تنها با رویکرد مهدوی می‌توان به تفسیر و رمزگشایی از همة حوادث و رخدادهای سیاسی، طبیعی، اجتماعی و حتّی فرهنگی در سطح کلان و خرد پرداخت
اگر چنین نبود، در آن سحرگاه و در سرداب مقدّس این مناجات، چنان که «سیّد بن طاووس» نقل کرده است، از ایشان شنیده نمی‌شد:
«خداوندا! شیعیان ما از پرتو انوار ما خلق شده‌اند و از زیادة گِل ما سرشته گردیده‌اند، آنها گناهان زیادی به اتّکای محبّت ما و ولایت ما مرتکب شده‌اند، اگر گناهان آنها در ارتباط با توست، از آنها درگذر که ما نسبت به حقّ خود اظهار رضایت کرده‌ایم و آنچه از گناهان در ارتباط با خودشان و مردم است، خودت بین آنها اصلاح کن و از خمس که حقّ من است به آنها بده تا راضی شوند و آنها را از آتش نجات بده و با دشمنان ما در سخط خود جمع نفرما.»
هیهات! به ندانستیم که به قول امام حسن عسکری(ع)، یتیم‌تر از این یتیم آن کسی است که از امامش دور افتاده و قادر نیست او را بیابد و نمی‌داند احکام دینش را چه سازد و از کجا حاصل کند.
خودم و شما را متذکّر این همه غفلت می‌شوم و دعوت می‌کنم به ادای حقّ امام و تجدید عهد با امام، چنان که در نامه‌ای به «شیخ مفید(ره)» فرمودند:
«اگر شیعیان ما که خداوند توفیق طاعتشان دهد، به عهدی که با ما داشتند وفا می‌کردند، همانا فیض دیدار ما از آنان سلب نمی‌شد.» والسّلام
اسماعیل شفیعی سروستانی
منبع:موعود
/ 3 نظر / 4 بازدید
گوهر

با سلام ایااجازه پدر در ازدواج دختر تحقیر او نیست؟ با این مطلب به روزم.

ققنوس19

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم با سلام و احترام ممنون از اینکه کلبۀ فقیرانه مرا با قدوم مبارکتان مدام تبرک می نمائید . .من هم با افتخار شما را لینک کردم.شما هم می توانید مرا با نام « یا صاحب الزمان ادرکنی » لینک کنید. موفق و پیروز باشید. امضای من پنج گل به نیت پنج تن آل عبا می باشد.[گل][گل][گل][گل][گل ............... موفق باشید یا علی(ع) مددی

منتظر

بسم الله الرحمن الرحیم[گل]اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[گل] با سلام و احترام این که بنده ای کوچک مانندحقیر ، وقت شما عزیزان و بزرگواران راجهت برطرف نمودن اشکالات خود ، در دین شناسی ، ضایع میکند شرمنده هستم ، اما راه دیگری سراغ ندارم ، امیدوارم جسارتم را عفو فرمائید. مطلبی در باب ( فتنه های آخرالزمانی ) از زبان مولی الموحدین ، امیر المومنین حضرت امام علی (ع) تقدیم شده است ، در صورت داشتن فرصت و صلاح دید حقیر را راهنمائی فرمائید ، یاعلی امیرالمومنین(ع) مددی فرما[گل][گل][گل][گل][گل]