کلاس یهودشناسی در اردوی جهادی- فرهنگی

سخنران این نشست برای بیان تاریخچه یهود از حضرت ابراهیم(ع) آغاز کرد، و به بیان مختصری از زندگانی ایشان و پیدایش یهود پرداخت. وی اظهار داشت: یهود هم مثل ما به منجی و آخرالزمان و... اعتقاد دارند. وی در ادامه به بیان توصیفاتی از پیامبر(ص) از امام عصر(عج) پرداخت.

سخنران جلسه افزود: در هنگامه ظهور سه دین اصلی موجود است: اسلام، مسیحیت و یهودیت. با حضور امام(عج) بهانه‌ها از یهود هم گرفته می‌شود و هنگامی که مسیحیان عیسای نبی را پشت سر آقا می‌بینند هر دو گروه به اسلام روی می‌آورند. ولی ما و یهود در ظهور یک اختلاف بزرگ داریم در اسلام معیار ارزش ما تقواست ولی یهود تمام جهان را شبه بدن می‌داند و خود را مغز و سر آن بدن.

 وی در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی‌های بنی‌اسرائیل  و نقش یهود در زمان حال و از پشتوانه آن یعنی آمریکا گفت و نفوذ و ثروت جهانی که برایش به ارمغان آورده بود.

ابراهیم دهقان همچنین از مرحوم فرج‌الله سلحشور کارگردان انقلابی یاد کرد. وی در آخر به بیان اهمیت کتابخوانی پرداخت و به مهدی‌یاوران پیشنهاد کرد برای شناخت هرچه بیشتر یهود حتماً کتاب «التیام» نوشته رضا مصطفوی را بخوانید. وی همچنین چند کتاب دیگر از جمله عمار حلب، از به، سلام بر ابراهیم، دختر شینا، پسرک فلافل فروش، روایت دلبری را معرفی کرد. این جلسه با پخش مستند «ابو زینب» تمام شد.

روابط عمومی فرهنگسرای تخصصی امام مهدی(عج)

/ 0 نظر / 44 بازدید